Ta książka pokazuje, że wrażliwość i pasja są siłą, która pozwoli przezwyciężyć wiele w walce o spełnienie marzeń.
Wyjątkowe historie o dziewczynkach z prestiżowej szkoły w Paryżu, które muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.
We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 17 tomów!
Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy!
- Cieszę się, że książka wreszcie została przetłumaczona na język polski. Autorka z dużą precyzją opisuje szkołę, plan zajęć, internat… a nawet plastikowe poszetki na telefony przy wejściu do klas! Choć nie zawsze było tak różowo, cieszę się, że książka choć trochę przybliży tryb życia uczniów szkoły przy Operze Paryskiej. Taneczny strzał w dziesiątkę! - Emilia Sambor, jedyna Polka, która ukończyła szkołę baletu przy Operze Paryskiej.
****
Żeby strach nie odciągnął nas od marzeń… Chyba każda z nas chce być idealna.
Tak jak Constance, która nawet kok ma zawsze perfekcyjnie upięty. Podczas ważnego występu w Operze Garniera młoda baletnica niespodziewanie upada, i to już na samym początku tańca. Co za katastrofa! Tak bardzo bała się popełnić błąd, że strach ją pokonał. Czy to przekreśli jej największe marzenie, by zostać sławną baletnicą? Czy miłość do tańca i przyjaźń wystarczą, by mogła się podnieść po tym upadku? Drugi tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej. Serię pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w walce o spełnienie marzeń – pełnej uniesień i porażek. Wyjątkowe historie o dziewczynkach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, które muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.
***
Taniec to mój język – „Baletnice” z zaskakującą dokładnością pokazują, jak wygląda życie w tej szkole i w internacie. To wielka przyjemność wrócić do miejsca, które mnie ukształtowało.
Z Emilią Sambor, pierwszą Polką, która ukończyła prestiżową szkołę baletową przy Operze Paryskiej, rozmawia Karina Caban-Rusinek
Najwyższy czas pokazywać różne i równie ciekawe wzorce kobiecości
Możemy być żołnierkami, lekarkami, policjantkami i baletnicami, jeśli starczy nam determinacji i talentu. Ważne, aby wspierać tę wolność i różnorodność, dając dziewczynkom możliwość wyboru tego, kim chcą być i jak chcą żyć.
O dziewczynkach, dziecięcej wrażliwości i możliwościach Maria Rotkiel, psycholog i terapeuta poznawczo-behawioralny, rozmawia z Kariną Caban-Rusinek
Zapraszamy: http://czest.info/ksiazki-dla-dzieci