środa, 11 października 2023

Białe koszule na sztalugi, czyli wyjątkowy wernisaż w Hotelu Arche. Przyjdź i... "Zobacz więcej"

Białe koszule kolejny raz pojawią się w Częstochowie. 14 października br. w Hotelu Arche zobaczymy piękną wystawę zdjęć z majowej sesji na Starym Rynku, która będzie podsumowaniem projektu oraz kampanii społecznej o człowieku pn. "Zobacz więcej". 


Wyjątkowe zdjęcia wyjątkowych osób, które zmagają się z chorobą przewlekłą lub niepełnosprawnościami, a mimo to nie poddają się i czerpią z życia garściami. Razem z bohaterami stworzymy dla osób często wycofanych i zamkniętych w pułapce własnych lęków przestrzeń do integracji i otworzenia się na innych. To będzie kolejna piękna lekcja determinacji, siły, ale także tolerancji, wrażliwości, szacunku i empatii, dostrzegania człowieka w człowieku, patrzenia, by... zobaczyć więcej.

Projekt "Zobacz więcej" powstał z myślą o tolerancji, miłości, radości życia, a także emocjach z jakimi przychodzi się mierzyć w obliczu choroby. 
To niezwykły projekt fotograficzny oraz kampania społeczna o CZŁOWIEKU, jego sile, determinacji w walce o siebie. Adresatami projektu są zarówno osoby walczące z wszelkimi niedomaganiami, jak i osoby zdrowe. - Założeniem jest uświadomienie osobom dotkniętym chorobą, że nawet brutalna rzeczywistość nie oznacza dla nich przymusowej zmiany trybu życia. Mogą w dalszym ciągu być aktywne zawodowo, mieć i spełniać marzenia, stawiać sobie nowe cele czy wyzwania, i w ogólnym rozrachunku po prostu cieszyć się życiem. - podkreśla Anna Bulska, koordynatorka projektu w Częstochowie.


Często oceniamy człowieka powierzchownie, nie zastanawiamy się jaką historię w sobie nosi, z jakimi problemami się zmaga. Projekt opowie o sile i emocjach. O patrzeniu szerzej i dostrzeganiu człowieka w człowieku. O równości, wrażliwości, miłości, radości życia i o byciu szczęśliwym pomimo choroby. To projekt przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka. O dawaniu, rozumieniu i widzeniu, a nie tylko patrzeniu.

„Zobacz więcej” uwrażliwia społecznie na problem osób przewlekle chorych, znajdujących się w kryzysie zdrowia (także psychicznego), czy borykających się z niepełnosprawnościami oraz temat ich funkcjonowania w społeczeństwie i obecności w sferze publicznej, a także w każdym innym obszarze życia.

Akcja ma z jednej strony pokazać, że choroba nie definiuje człowieka, nie szufladkuje, nie skreśla i że poza nią, istnieje on na wielu innych płaszczyznach. Ma też zwrócić uwagę na to, że są wśród nas osoby, które widzimy na co dzień, ale często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się muszą borykać. Nie zawsze jest tak jak myślisz... zobacz więcej.

Autorką zdjęć oraz pomysłodawczynią projektu i formuły jest Magda Rdest - Nowak - fotografka ze Skierniewic.

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Twój weekend z dobrą książką? Sprawdź nasze propozycje!

NIESPOKOJNE NIEBO - Charlotte Link FINAŁOWA OPOWIEŚĆ O LOSACH: FELICJI, BELLE I ALEXANDRY Lata 70., Niemcy. Los nie był łaskawy dla Belle.  ...