piątek, 28 kwietnia 2023

Przed Jurajską stanął lunapark. Przyjechał z Czech

Diabelski młyn wysoki na 32 metry, wahadło obracające się 360 stopni, a do tego wznosząca się na wysokość 30 metrów karuzela – to tylko niektóre z unikalnych atrakcji olbrzymiego „Luna-Parku Kamenický” z Ostrawy, który, 29 kwietnia, rozpocznie działalność przed Jurajską.


To miejsce dla odważnych oraz żądnych wrażeń i dobrej zabawy. „Luna-Park Kamenický” odwiedza Częstochowę. Liczące 10 atrakcji wesołe miasteczko właśnie rozłożyło się przy Galerii Jurajskiej i już od 29 kwietnia czeka na mieszkańców regionu. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, wesołe miasteczko w mieście gościć będzie do końca maja – zapowiadają jego przedstawiciele.

Znaleźć można w nim m.in. wysokie aż na 32 metry młyńskie koło, z którego roztacza się widok na panoramę całej Częstochowy. To dziś jedyny tak duży w Polsce obwoźny diabelski młyn. A to nie jedyna spektakularna atrakcja, która będzie tu bawić.

W Luna Parku pojawił się też Sky Flyer, czyli karuzela łańcuchowa mogąca pomieścić 20 osób, która unosi się na wysokość aż 30 metrów. Wrażenie robi również Street Fighter Revolution - wahadło, które z dużą przędnością obraca się 360 stopni, gwarantując emocje i silne przeciążenia.

Ponadto można tu znaleźć kolejkę Dragon Coaster, która przypomina smoka, karuzelę dla całej rodziny, a także strefę z trampolinami Eurobungee. W Luna-Parku bawić można się też na olbrzymim Autodromie z 14 samochodzikami do zderzania się.

Całość atrakcji dopełnią dmuchane zjeżdżalnie. – „Luna Park Kamenický” to zapewniająca pozytywne przeżycia atrakcja dla całej rodziny, idealna na zbliżając się długi, majówkowy weekend – zachęca Anna Borecka, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Świetnie będą się tutaj bawić najmłodsi, dla których przygotowano m.in. specjalne karuzele inspirowane chociażby kreskówkami. Coś dla siebie znajdą także nastolatkowie i dorośli, którzy mogą przetestować swoją odwagę chociażby na Sky Flyerze. Przeżycia gwarantowane
– dodaje.

Wstęp do „Luna-Park Kamenický” jest płatny i biletowany. Karnety są do nabycia w kasach wesołego miasteczka. Ceny w zależności od atrakcji zaczynają się od 10 zł i sięgają do 30 zł.

Atrakcja, czynna codziennie w godzinach od 13.00 do 21.00, ulokowana jest na parkingu od strony ulicy Krakowskiej. Ze względów bezpieczeństwa organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godzin otwarcia w sytuacji niesprzyjających warunków atmosferycznych .

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR


Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...