środa, 1 września 2021

Nordic Team Częstochowa ponownie z osiągnięciami

W sobotę w Sztumie miał miejsce czwarty, przedostatni etap Pucharu Polski Nordic Walking. Wzięło w nim udział szesnastu częstochowskich kijkarzy, z których aż 14-stu stanęło na podium. Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 4 pierwsze, 4 drugie i 6 trzecich miejsc. Drużynowo częstochowska ekipa uplasowała się na trzecim miejscu.

Przed finałem zmagań w ramach Pucharu Polski (11 września - Hajnówka) Nordic Team Częstochowa zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji przejściowej drużyn, a w rywalizacji indywidualnej zawodnicy będą walczyli o kilkanaście medalowych pozycji w generalce na wszystkich dystansach (5km, 10 km i półmaraton).