Część z nich została zakończona, bądź trwają badania techniczne, odbiory poprzedzające pełną przejezdność i oddanie do użytku. Pozostałe są zadaniami dwuletnimi, a ich realizacja potrwa jeszcze przez kilka, kilkanaście kolejnych miesięcy.
- Staraliśmy się, żeby - zgodnie z naszymi zapowiedziami - tych ważnych dla mieszkanek i mieszkańców inwestycji na drogach lokalnych było w tym roku więcej, po zakończeniu dwóch kluczowych drogowych inwestycji, związanych z DK-91 i DK-46. Większość z tych dzielnicowych zadań zostało niedawno sfinalizowanych. Mimo ograniczonego budżetu własnego trend inwestycyjny na drogach lokalnych chcemy utrzymać także w przyszłym roku, również dzięki pozyskaniu przez miasto środków zewnętrznych - nie tylko unijnych, ale także krajowych. Liczę oczywiście na sprawne postępy prac na budowach, które będą w przyszłym roku kontynuowane lub rozpoczynane - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Zadaniami zakończonymi w ostatnich tygodniach na drogach Częstochowy są m.in.: przebudowa ul. Sportowej, przebudowa I etapu ul. Bohaterów Katynia, przebudowa ul. Torowej czy przebudowa ul. Bialskiej od skrzyżowania z ulicą Kielecką do Małopolskiej wraz z budową studni poprawiających odwodnienie. Po koniecznych korektach, do których zobowiązany został wykonawca, do użytku oddane zostało także nowe rondo u zbiegu ul. Fieldorfa-Nila z al. Wyzwolenia w dzielnic Północ. Prace przy budowie brakującego odcinka al. Wojska Polskiego na Aniołowie zostały de facto zakończone, do pełnej przejezdności brakuje wyników badań technicznych nawierzchni. Trwają natomiast roboty przy ulicach: Kochanowskiego, Worcella, Poleskiej i Skrzetuskiego. Rozpoczął się także remont nawierzchni w ciągu ul. Połanieckiej na północnych peryferiach Częstochowy. Istotnym elementem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest kontynuacja prac przy budowie doświetlenia przejść dla pieszych. Tego typu roboty na przełomie roku będą prowadzone m.in. przy al. Pokoju u zbiegu z Rejtana, na ul. Obrońców Westerplatte przy ul. ks. Stanisława Grochowskiego, przy dwóch przejściach dla pieszych u zbiegu ulic: gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i gen. Jana Skrzyneckiego, przy ul. Dąbrowskiego na wysokości Politechniki Częstochowskiej i przy przejściu dla pieszych na styku ulic: Dąbrowskiego i Tadeusza Więckowskiego. Łączny koszt wszystkich wspomnianych realizacji to kilkanaście mln złotych.
Informacja i foto MZD w Częstochowie
Źródło: UM