A oto osiem uczestniczek i uczestników projektu, których poznajemy w tym miesiącu:
Katarzyna Linke – wielokrotna laureatka ogólnopolskich festiwali słowa. Związana z ,,Teatrem nieoczywistym”, z którym realizowała spektakle prezentowane podczas Nocy Kulturalnej czy projektu „Aleje – tu się dzieje!”. Wystąpiła na dwóch ostatnich edycjach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Zagrała w spektaklu „Wariat i zakonnica” Teatru Niezależnego Tlen; współpracowała z Babińcem Literackim. W ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy powstał jej monodram „Dziewięć sekwencji z życia matki” w reż. Marka Ślosarskiego, doceniony na ogólnopolskich festiwalach.
Dawid Duma – Studiuje projektowanie ubioru na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureat konkursów modowych; stypendysta w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jego prace były publikowane m.in. magazynach „Viva Moda” czy „Kmag”. Współtworzył kolekcję dla domu mody Maison Anoufa. Marzy o pracy dla Yohiego Yamamoto i tworzeniu autorskiej marki.
Klaudia Trzepizur – Clödie – wokalistka i frontmenka zespołu ,,Clödie.” Jej wykonania osiągają milionowe wyświetlenia na YouTube. Brała udział w programie „The Voice of Poland”. Nieustannie tworzy, koncertuje, bierze udział w polskich i zagranicznych festiwalach muzycznych, zbierając coraz więcej fanów.
Łukasz Piskorek – projektant graficzny, specjalizujący się w kreowaniu wizerunków marek oraz projektowaniu okładek książek. Współtworzył pracownię projektową Fajne Chłopaki w Łodzi. Obecnie – w studiu brandingowym Fuse Collective. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. w zestawieniu „Polityki” za najlepsze okładki książkowe oraz w konkursie Polish Graphic Design Awards. Nominowany do nagrody KTR w kategorii ,,design”. Współtworzył pierwsze identyfikacje wizualne festiwalu „Czytaj” (wraz z Cezarym Łopacińskim) oraz Festiwalu Sztuki Współczesnej „Arteria”.
Olka Szczęśniak – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Obecnie – stand-uperka oraz organizatorka imprez komediowych. Zaczynała w krakowskiej grupie Comedy Lab. W Częstochowie prowadzi stałą scenę „Stand-up Profanum”. Jest pomysłodawczynią i główną organizatorką ogólnopolskiej trasy „Stand-up Skład”, z udziałem czołówki polskiego stand-upu. Nagrała również 25-minutowy materiał dla Netflixa.
Piotr Deska – Jest fotografem i od lat młodzieńczych wspina się po skałach Jury. Swój pierwszy aparat dostał od taty i od tego momentu połączył obie pasje – wspinanie i fotografię. Skupia się na tematyce związanej z tzw. outdoorem – czyli wyprawami w teren, na łono natury – rejestrując ludzi pełnych pasji, robiących to, co ich uszczęśliwia. Jego zdjęcia są publikowane w branżowych magazynach na całym świecie i zdobywają laury na konkursach – jak Red Bull Illume, CVCE Photo Contest czy Polska Pełna Przeżyć (organizowanym przez National Geographic).
Zuzanna Suliga – dziennikarka, absolwentka VII LO im. M. Kopernika oraz Akademii im. Jana Długosza. Z wykształcenia – politolożka. Od 2009 r. związana z częstochowską redakcją „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej. Interesuje ją też to, co minęło: dawne zespoły, kultowe kluby i imprezy. Historii tych ostatnich poświęcone było przedsięwzięcie „Brzmienia Częstochowy” – dodatek do częstochowskiej „Wyborczej”. Angażuje się w akcje charytatywne – współorganizowała m.in. akcję „Do zaczytania” oraz zbiórki na rzecz Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej Polskiego Związku Niewidomych. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyróżniona medalem z okazji 25-lecia tej akcji.
Piotr Fik – absolwent częstochowskiego liceum ,,Norwida” oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie. Mediator Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz członek Rady Konsultacyjnej tego Centrum. Nauczyciel akademicki – asystent w Zakładzie Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Członek Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych. Autor wielu publikacji naukowych i dydaktycznych z prawa i postępowania cywilnego, prawa autorskiego, międzynarodowego i gospodarczego.
Więcej o całym projekcie ,,Twarze Przyszłości” oraz wszystkich biorących w nim udział osobowościach dowiemy się na poświęconej mu stronie http://twarze.czestochowa.pl/
Przedsięwzięcie ma też swój fanpage na Facebooku pod adresem: https://facebook.com/twarze.przyszlosci/
Źródło: UM