poniedziałek, 3 października 2022

Częstochowska policja podsumowała akcję NURD. Ponad 150 wykroczeń

W środę, 28 września patrole częstochowskiej drogówki czuwały nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili 153 wykroczenia, z których 115 zakończyło się mandatem.

Podczas działań NURD w Częstochowie i powiecie policjanci ujawnili 153 wykroczenia, w tym 147 przez kierujących oraz 6 przez pieszych. Niestety większości z nich, bo aż 87 dotyczyła przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Jeden z kierujących, który w rejonie przejścia dla pieszych na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością aż 124 km/h stracił prawo jazdy oraz dodatkowo otrzymał 15 punktów karnych. Inny za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Taka sama kara spotkała dwóch kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

Mundurowi zastosowali również 36 pouczeń, a w 2 przypadkach skierowali do sądu wnioski o ukaranie. W działaniach wzięło udział 54 policjantów częstochowskiej drogówki.

Źródło: KMP Częstochowa

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Tragedia, prawda, historia - to wszystko znajdziesz w naszych propozycjach.

Jeden dzień z życia Abeda Salamy. Reportaż - Nathan Thrall Reportaż uhonorowany Nagrodą Pulitzera 2024 Jeden z najważniejszych światowych re...