wtorek, 21 listopada 2023

Galeria Jurajska ma swoją drużynę w Lidze 40-latków w Piłce Siatkowej

Galeria Jurajska wspiera częstochowskich siatkarzy. Centrum handlowe zostało właśnie sponsorem jednej z lokalnych drużyn, która występuje w ramach Ligi 40-latków w Piłce Siatkowej. Zespół Galeria Jurajska Team już zaliczył swój debiut w koszulkach z logiem obiektu.


Siatkówka to dyscyplina bliska Galerii Jurajskiej. Od lat wspieramy zarówno lokalne drużyny, jak również regionalne wydarzenia siatkarskie. Co więcej, co roku nasze boiska do siatkówki plażowej goszczą duże imprezy sportowe, w tym m.in. profesjonalny Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn czy turniej Jurajska Open 40+ – Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

To właśnie ta ostatnia impreza, która już od trzech lat propaguje aktywność sportową i siatkówkę wśród osób po czterdziestym roku życia, skłoniła nas do zaangażowania się w powstałą w Częstochowie Ligę 40-latków. W efekcie, po raz pierwszy zagra w niej i powalczy o mistrzostwo drużyna z naszym logo – dodaje.

Co ciekawe, ekipa w koszulkach Jurajskiej już po raz drugi spróbuje sięgnąć po tytuł mistrza. W poprzednim sezonie team po raz pierwszy wystartował w takim składzie w rozgrywkach tych najbardziej „doświadczonych” siatkarzy. Wówczas w barwach Miodek Fizjoterapia zdobył najwyższe trofeum. – Wspieramy najlepszych i liczymy na to, że także ten sezon będzie dla drużyny niezwykle udany. Galeria Jurajska Team to mocna ekipa i rywal, z którym trzeba liczyć się na boisku – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk

Liga 40-latków w Piłce Siatkowej to inicjatywa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Częstochowie. W tym roku o tytuł mistrza walczy w niej aż 7 drużyn. Oprócz Galeria Jurajska Team, rywalizować będą: Automania Mikrus Mykanów, Gmina Rędziny, Poczesna & Blachownia Klimas & Klimas, Blachownia WARTA, SERVECOM oraz Volley. Wszystkie mecze Ligi rozgrywane są zazwyczaj w niedzielę od godz. 9:30 w Sali Sportowej „Częstochowianka” przy ul. Rejtana 7c w Częstochowie.

Liga 40-latków to unikalna inicjatywa, która popularyzuje siatkówkę, a przede wszystkim łamie stereotypy związane z wiekiem w sporcie, podobnie jak organizowane co roku w Jurajskiej turnieje Jurajska Open 40+. To inspirująca idea, która dostarcza wielu sportowych emocji, ale przede wszystkim integruje lokalną społeczność wokół sportu i rywalizacji fair play – mówi.

Galeria Jurajska od lat jest częścią życia siatkarskiego w regionie. Tylko w tym roku na jej boiskach odbyło się kilka ważnych rozgrywek, w tym Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, Jurajska Open 40+ czy Festyn Siatkarski „Syn, Tato, Lato” . W przeszłości centrum handlowe było także sponsorem KS „Częstochowianka”.Etyka w środowisku szkolnym i w środowisku ucznia. Jakie studia należy ukończyć aby prowadzić przedmiot etyki w szkole?

  Kształtowanie przyszłości edukacji: Rola etyki w szkole i jej nauczanie W obecnych czasach, kiedy świat edukacji przeżywa dynamiczne zmian...