poniedziałek, 20 maja 2024

[KINO] Dramat „Jedno życie” z Anthonym Hopkinsem w kinach już 31 maja! WYGRAJ BILET!

Dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców. Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 40 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.

Prawdziwa historia zwykłego człowieka, który przeciwstawił się hitlerowskiej machinie zagłady. Nie stoczył żadnej bitwy, walczył o ludzką przyzwoitość. Znakomita obsada w poruszającej opowieści o odwadze, poświęceniu i wdzięczności, które mogą odmienić świat.

****
Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. 
  • Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte?
 Po 40 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich.
 Tymczasem niepodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films  

Konkurs dziś u nas na: : https://czest.info/kino-dla-doroslych

Empik daje rabat za świadectwo szkolne

Najbliższy piątek to dzień, którego z utęsknieniem wyczekują miliony uczniów.  Z okazji zakończenia roku szkolnego Empik przygotował dla nic...