środa, 22 marca 2023

Drzewa od Wspólnie dla Częstochowy.

Z okazji pierwszego dnia wiosny w ramach miejskiego programu „Posadź drzewo w Częstochowie” stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy po raz kolejny postanowiło zazielenić nasze miasto. Tym razem kilka buków zostało posadzonych przy grill parku w dzielnicy Stradom.

Zależy nam na tym by Częstochowa była miastem przyjaznym gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami dbać o przestrzeń, która nas otacza uzupełniając to, co już do tej pory udało nam się zrobić. Dlatego co roku staramy się „dotleniać” dzielnice Częstochowy. - wyjaśnił członek stowarzyszenia.

Do tej pory Stowarzyszenie stworzyło zielone zakątki w dzielnicach: Ostatni Grosz, Mirów, Gnaszyn, Wyczerpy oraz wzdłuż Al. Wolności. Zainaugurowana przez Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka akcja „Posadź drzewo w Częstochowie” to miejska akcja zachęcająca mieszkanki i mieszkańców do zazielenia naszej wspólnej przestrzeni. Jeśli ktoś jest chętny by takie drzewo zasadzić może zgłosić się do Centrum Usług Komunalnych, gdzie uzyska pomoc i szczegółowe informacje.

Więcej szczegółów o akcji można znaleźć na stronie https://cuk.czestochowa.pl/posadzmy-drzewo-w-czestochowie/.

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...