czwartek, 2 marca 2023

Laleczki Altei Leszczyńskiej w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Laleczki Altei Leszczyńskiej - poniedziałek 6 marca 2023 r., godz. 18:00. 

Galeria Fotopobudka. Ekspozycja potrwa do 31 marca br.


***

ALTEA LESZCZYŃSKA. Artystka plastyk, fotografik. Urodzona w Katowicach, mieszka i tworzy w Blachowni.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Częstochowskim, Regionalnego Towarzystwa Zachętfy Sztuk Pięknych w Częstochowie, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, brytyjskiego The Royal Photographic Society, amerykańskich Society of Photographic Education i Photographic Society of America, Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Jurajskiego, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Grupy Artystycznej Atina, a także Literackiego Towarzystwa "Galeria".

Absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie, a także Kurs Fotografii dla Zaawansowanych w ZPAF w Katowicach.

Uprawia fotografię analogową i cyfrową, cyjanotypię, malarstwo olejne (głównie abstrakcję strukturalną i malarstwo materii), grafikę warsztatową (miedzioryt, mezzotintę, suchoryt i litografię) a także performance i video art. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (m. in. w Brukseli, Częstochowie, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu; Lesznie, itd.)
Była jurorem w konkursie fotograficznym „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod Patronatem Starosty Częstochowskiego w październiku 2019 i 2020. Jest autorką zdjęć do kalendarza Powiatu Częstochowskiego na rok 2020. Dla Starostwa Powiatowego w Częstochowie wykonała zdjęcia do publikacji książkowej o Powiecie Częstochowskim.

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...