czwartek, 9 marca 2023

Jurajska organizuje „Dinprezę”. Będą jaskiniowcy i… dinozaury

Przechadzający się między ludźmi „żywy” dinozaur, malowanie na skałach, zawody zręcznościowe, mamuty-origami czy wykopaliska paleontologiczne – to tylko niektóre z atrakcji sobotniej „Dinprezy” w Galerii Jurajskiej.


Jeszcze tylko do 11 marca w Galerii Jurajskiej można oglądać wystawę dinozaurów. W centrum zgromadzono aż 18 realistycznie wyglądających, poruszających się i ryczących gadów. Oko w oko stanąć można m.in. z tyranozaurem, deinonychem, triceratopsem, stegozaurem czy apatozaurem.

To jednak nie jedyne atrakcje. Co weekend w centrum handlowym odbywają się także wydarzenia towarzyszące wystawie, które popularyzują wiedzę o historii naturalnej. Kolejne zaplanowano na najbliższą sobotę.

Już 11 marca w Jurajskiej odbędzie się „Dinpreza” dla dzieci.
Wydarzenie będzie łączyć w sobie dobrą zabawę i warsztaty edukacyjne, w czasie których będzie można poznać historię pierwszych ludzi, a także spotkać się z dinozaurami.

Co przygotowano? 
Już od godz. 12.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w lekcjach jaskiniowych tańców, nauczyć się składać olbrzymie mamuty-origami i skręcać prehistoryczne zwierzęta z balonów. Nie zabraknie także warsztatów tworzenia pradawnej biżuterii.

Oprócz tego, w Jurajskiej zorganizowane zostaną zawody zręcznościowe pod hasłem „Homo Sapiens Gibkus”, a także warsztaty plastyczne malowania na skałach, zainspirowane mającymi ponad 19000 lat malowidłami i rytami z grot Lascaux.

Dzieci będą mogły też wziąć udział w jaskiniowej imprezie disco, a także rozwiązać quizy wiedzy o pradawnych czasach. Ponadto, będzie można przyozdobić twarz makijażem zainspirowanym prehistorycznymi wzorami.

– Tymi atrakcjami przybliżamy najmłodszym historię człowieka, zabieramy w podróż w czasie do najwcześniejszych epok istnienia Homo Sapiens, inspirując do odkrywania przeszłości. Jest to niezwykła lekcja, w której łączy się wiedza wykraczająca poza szkolne podręczniki z udaną zabawą
– mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Na tym jednak „Dinpreza” się nie zakończy. Organizatorzy przygotowali także wykopaliska paleontologiczne. Będzie można na nich samodzielnie odkopać szczątki mezozoicznego gada, a tym samym wcielić się w małego odkrywcę.

Gratką będzie także spotkanie z „żywymi dinozaurami”, który przechadzać będą się po Jurajskiej. Dodatkowo, tylko 11 marca osoby, które zrobią w galerii zakupy za min. 150 zł będą mogły skorzystać z bezpłatnej przejażdżki na „Dinoride”, czyli mechanicznej atrakcji z Centrum Rozrywki „Zatorland”.

Zabawa trwać będzie do godz. 18.00.

Ale nie tylko 11 marca będzie można bawić się w Jurajskiej. Także w piątek, 10 marca nie zabraknie atrakcji. Centrum handlowe odwiedzi bowiem „Reksio”, czyli olbrzymi, chodzący tyranozaur, z którym będzie można pozować do wspólnych zdjęć. Z gadem będzie można spotkać się między godziną 16.00 a 19.00.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR


Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...