czwartek, 2 marca 2023

Jurajska zamieni się w wykopaliska paleontologiczne


Nie wiadomo, czy pod „gierkówką” w Częstochowie, która jest dziś rozkopana, odkryto już jakiegoś dinozaura. Wiadomo natomiast, że w piątek i sobotę pradawnych gadów będzie można poszukać w Galerii Jurajskiej.
Odkrywanie kości dinozaurów może być doskonałą zabawą, ale także nietypową lekcją historii naturalnej. Będą mogły się tym przekonać dzieci, które już 3 i 4 marca wezmą udział w otwartych warsztatach paleontologicznych, które organizuje Galeria Jurajska.

Na dwa dni centrum handlowe zamieni się w wykopaliska, w których będzie mogło wziąć udział każde dziecko. Najmłodsi nauczą się m.in. jak przy pomocy dłuta i młoteczka – takiego samego jakim posługują się naukowcy – wydobyć szkielet dinozaura ukryty w glinianej tabliczce. Co więcej, swoje znalezisko uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą do domu!

Nie zabraknie także okazji do tego, aby poszerzyć swoją wiedzę o dinozaurach i świecie sprzed 65 milionów lat. Wydarzeniu towarzyszyć będą quizy wiedzy o mezozoicznych gadach, w czasie których będzie można poznać ciekawostki o stworach, a także poszukać ich śladów w filmie, kreskówkach czy książkach. Nie zabraknie także konkursów, informują organizatorzy.

Całe warsztaty są niezwykle inspirujące. Zabierają dzieci w świat wykopalisk, a także pozwalają wcielić się w rolę paleontologa-odkrywcę i zgłębić wiedzę o różnych gatunkach dinozaurów, ich życiu, diecie czy powodach, dla których wymarły. Co więcej, zachęcają do nauki poprzez zabawę w gronie rówieśników – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskie.

Organizowane w weekend warsztaty są częścią trwającej właśnie w Galerii Jurajskiej wielkiej wystawy dinozaurów. Do 11 marca można tam samemu lub z pomocą przewodnika obejrzeć z bliska aż 18 realistycznych rozmiarów figur gadów, które poruszają się i wydają dźwięki.

Na ekspozycji, która rozsiana jest po całym centrum handlowym, podziwiać można m.in. tyranozaura, deinonycha czy metriakantozaura, triceratopsa, stegozaura i apatozaura. Nie brakuje także pterandona, czyli latającego gada, rodzinki orintolestów –„ptasich złodziei”, a także małego T-Rexa, który wykluwa się z jaja.

Dopełnieniem całej wystawy jest atrakcja „Dinoride” z Parku Rozrywki „Zatorland”. Składają się na nią dwa mechaniczne dinozaury, którym najmłodsi mogą wskoczyć na grzbiet i odbyć ekscytującą przejażdżkę rodem z hollywoodzkiego filmu. Ponadto, w centralnym punkcie galerii ustawiono piaskownicę-wykopaliska oraz olbrzymią skorupę jaja, z którą można zapozować do zdjęcia.

Początek warsztatów zaplanowano na godz. 11.00.
 Potrwają one natomiast do godz. 18.00.
 Udział w zabawie jest bezpłatny, podobnie jak zwiedzanie wystawy.
 Przejażdżka na „Dinoride” wiąże się natomiast z opłatą 5 zł, którą uiszcza się przy atrakcji.


 

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PRWłoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...