czwartek, 11 kwietnia 2024

Poznaj lokalne atrakcje. W Galerii Jurajskiej szykują się nietypowe targi turystyczne

W Galerii Jurajskiej będzie można znaleźć pomysł na to, jak ciekawie spędzić weekend, majówkę lub letnie wakacje. Już 13 kwietnia odbędą się tam Targi Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych - wydarzenie, które wspiera lokalne podróże.


Jura Krakowska-Częstochowska, a także położone niedaleko Częstochowy miejscowości obfitują w atrakcje turystyczne, o czym często się zapomina. Teraz pojawia się okazja, aby je poznać. Wszystko za sprawą organizowanych w Galerii Jurajskiej Targów Atrakcji Turystycznych i Wyrobów Regionalnych.

Impreza, goszcząca w centrum handlowym po raz drugi, gromadzi niemal 20 wystawców m.in. z województwa śląskiego, łódzkiego czy opolskiego. Dla planujących urlop jest ona okazją do tego, aby poznać oferty wypadów weekendowych, majówkowych czy wakacyjnych w swojej najbliższej okolicy.

Kiedy myślimy o atrakcjach turystycznych, wyobrażamy sobie spektakularne miejsca w Egipcie, we Włoszech czy Francji. Tymczasem nieraz zapominamy o tym, że po sąsiedzku, w swoim regionie, a nawet w swoim mieście, też można znaleźć unikalne miejsca, które przyciągają turystów z całego świata – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Organizowane w Jurajskiej targi mają na celu przypomnienie o ich istnieniu oraz pokazanie walorów spędzania czasu wolnego lokalnie, niedaleko miejsca zamieszkania. To destynacje, które często są ukrytymi perełkami, ale ciekawie mogą wypełnić urlop całej rodzinie, bawiąc, ale także zachęcając do odkrywania świata czy poznawania historii – dodaje.

Przykład? 
Wśród wystawców będzie można znaleźć Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Napoleonie, które gromadzi pamiątki poświęcone lotnictwu, w tym legendarnej Bitwie o Anglię i dywizjonowi 303. Nie zabraknie też Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Jana Długosza, które umożliwia obserwację nieba z różnych punktów na Ziemi i wszechświata.

Targi przyciągną także m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, które organizuje „Święto Srebra”, Przystań Siewierz, czyli „małe Mazury na skraju Jury”, będące popularną destynacją dla osób uprawiających sporty wodne, Słoneczny Brzeg, Łódzką Organizację Turystyczną, Stajnię Don Camillo z Konopisk, która prowadzi zajęcia z jazdy konnej czy Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, które dziś oferuje ponad 40 atrakcji.

Coś dla siebie znajdą tutaj także miłośnicy agroturystyki oraz ekstremalnych przygód. Swoją ofertę na targach zaprezentuje m.in. Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego - Gospodarstwo Ekologiczne ,,Niezapominajka'' z Garnka oraz Stowarzyszenie Jurajska Szkoła Surwiwalu – Bądź Przygotowany, które organizuje zajęcia z przetrwania w terenie.

Urlop to nie tylko wylegiwanie się na plaży. Na targach tak dobrano wystawców, aby zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego i poznawania Polski w ruchu. Pomysł dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące wieś i jej klimat, sporty i aktywności na świeżym powietrzu, jak również miłośnicy historii czy nauk przyrodniczych, a nawet rollercoasterów – dodaje Anna Borecka.

To jednak nie jedyne atrakcje wydarzenia. Oprócz ofert turystycznych, na odwiedzających czekać będą też produkty lokalne i regionalne. Organizatorzy szykują również pokazy tradycji, specjały kulinarne, stoiska z rękodziełem i biżuterią, konkursy z nagrodami oraz ciekawe prelekcje. Nie zabraknie także ludowych brzmień.

O wojażowaniu i przygodach jakie przynoszą podróże, opowie natomiast Kuba Bociąga – globtroter oraz autor książki „100 krajów przed 40-stką". Dodatkowo w czasie targów będzie można także wziąć udział w warsztatach z surwiwalu oraz etyki outdoorowej. Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Źródło: Biuro Prasowe Galerii JurajskiejLATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...