piątek, 12 kwietnia 2024

[KINO] „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda od dzisiaj w kinach!

  „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda 

 w kinach od 12 kwietnia!

To najdroższa (70 mln dolarów) produkcja kultowego amerykańskiego studia A24. „Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie. 

Film zbiera na całym świecie świetne recenzje (Certified FRESH Rotten Tomatoes), także polscy krytycy zachwycają się najnowszym filmem Garlanda.

 ***
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotoreporterka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu obok Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films.  Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

Polecamy: https://czest.info/kino-dla-doroslych

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Tragedia, prawda, historia - to wszystko znajdziesz w naszych propozycjach.

Jeden dzień z życia Abeda Salamy. Reportaż - Nathan Thrall Reportaż uhonorowany Nagrodą Pulitzera 2024 Jeden z najważniejszych światowych re...