piątek, 5 kwietnia 2024

Pomelody promuje debiutujących twórców


Po raz pierwszy w historii marki, pomelody organizuje interdyscyplinarny konkurs dla debiutujących twórców o nazwie Mecenat pomelody. W myśl zasady, że tworząc sztukę, wychowujemy sobie odbiorców, skierowali do grafików, muzyków i autorów tekstów literackich prośbę o stworzenie wartościowego dzieła dla dzieci w wieku 0-6 lat. Konkurs trwa od 6. marca i właśnie zakończono I etap, w którym został wyłoniony zwycięski tekst pt. Sklep z muzyką Nadii Wanot. Pula nagród to 9 000 zł.


Pomelody od ponad 6 lat tworzy treści dla dzieci: słuchowiska, muzykę, książki, gry, których podstawową misją jest wychowywanie przez sztukę. Ich aplikacja pomelody jest przełomowym narzędziem w budowaniu bezpiecznego i bogatego środowiska estetycznego dla maluchów. W ten sposób marka zwiększa także świadomość rodzicielską na temat wykorzystania muzyki w nauce przez zabawę i jej znaczenia w zdobywaniu kompetencji przyszłości. Organizując konkurs Mecenat pomelody, chcą zachęcić młodych ludzi do tworzenia wartościowej sztuki dla dzieci i do traktowania najmłodszych odbiorców z należytym szacunkiem. Jak pokazuje badanie Policzone i policzeni! Artyści i artystki w Polsce przeprowadzone przez Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS, ta grupa zawodowa liczy sobie aż 59 970 osób. Mimo to współczesna kultura cierpi na brak jakościowej i różnorodnej, ale pozbawionej infantylizacji sztuki dla dzieci. To właśnie najmłodsi staną się później świadomymi odbiorcami sztuki kierowanej do dorosłych lub będą bagatelizować jej znaczenie w przestrzeni publicznej. 


Mecenat pomelody składa się z dwóch etapów. W pierwszym zebrano aż 95 zgłoszeń wraz z tekstami literackimi. W kolejnym etapie, który potrwa od 22. marca do 19. kwietnia, organizatorzy konkursu przyjmują zgłoszenia na utwór muzyczny i formę graficzną, dla których inspiracją będzie utwór wybrany w I etapie. Autorzy, oprócz nadesłania prac, są zobowiązani do prezentacji w mediach społecznościowych swojego dzieła oraz osobistych motywacji w tworzeniu sztuki dla dzieci.


 - Przez lata byłem zawodowym muzykiem i doskonale wiem, z jakimi trudnościami borykają się młodzi artyści. Mecenat pomelody ma być dla nich szansą: na debiut, współtworzenie produktu pod okiem profesjonalistów, twórczą wymianę myśli i, co równie istotne, na wsparcie finansowe ich osobistej misji artystycznej. 

– Adam Weber, CEO pomelody


Zwycięzcy poszczególnych kategorii wraz z zespołem pomelody wezmą udział we wspólnej pracy nad produktem. Jej celem będzie wydanie (w formie cyfrowej lub fizycznej) powstałego produktu dla dzieci. Autor każdej nagrodzonej pracy otrzyma również 3 000 zł nagrody.

Więcej informacji na temat konkursu: https://pomelody.com/content/95-mecenat


LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...