czwartek, 25 kwietnia 2024

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Wzruszające, autentyczne historie z dużą dawką emocji. Sprawdź nasze propozycje.W cieniu Majdanka - Sylwia Kubik

Niezwykle wzruszająca, autentyczna historia dwóch sióstr, które rozdzieliła akcja pacyfikacyjna przeprowadzona przez Niemców w Tarnowoli. 

Jedna trafiła do partyzantów, druga, wraz z resztą rodziny, do obozu w Majdanku. 
  • Jak się potoczyły ich losy? 

Sylwia Kubik zabiera nas w podróż do czasów, gdy każdy dzień był naznaczony strachem, ale i nadzieją, że wojna przeminie, a życie wróci do normalności.

 Innej, nowej, ale wolnej od zła…


Polecamy: https://czest.info/książkiMatylda. Droga ku przyszłości - Aneta KrasińskaŁódź okresu międzywojennego to mozaika społeczna złożona z czterech narodowości. 

Polacy mieszkają obok Żydów, Niemców i Rosjan. Koegzystencja tak różnych kulturowo, tradycyjnie i religijnie łodzian prowadzi do rywalizacji i waśni, ale i współpracy czy wzajemnej pomocy.

Matylda mieszka we wsi dołączonej do rozrastającej się Łodzi. Bardzo ją cieszy powrót ukochanego ojca z Wielkiej Wojny. Niestety wkrótce los zsyła śmierć na ich rodzinę i dziewczynie przyjdzie się mierzyć z cierpieniem, samotnością i ciężką pracą na roli.

Spotkanie z dystyngowaną Niemką zmienia jej życie i otwiera drzwi do nieznanego jej świata, a wsparcie przyjaciela żydowskiego pochodzenia utwierdza ją w przekonaniu, że wybrała właściwą drogę.


Aneta Krasińska powraca z nową powieścią, w której historia jest tłem dla prawdziwych emocji.

LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...