środa, 24 kwietnia 2024

Pomysł na weekend w Częstochowie? Wpadnij na „Jurajski Festiwal Street Food & Beer”

Galeria Jurajska przygotowuje mieszkańcom regionu rozgrzewkę przed majówką. Już od 26 do 28 kwietnia odbywać będzie się tam plenerowy „Jurajski Festiwal Street Food & Beer”. To wydarzenie dla miłośników food trucków, kuchni z całego świata, oryginalnych napojów oraz spotkań „pod chmurką”.

Galeria Jurajska przygotowała prawdziwą gratkę dla każdego, kto lubi próbować nowe smaki i dania uliczne. Już w najbliższy piątek, 26 kwietnia, startuje tam „Jurajski Festiwal Street Food & Beer”, który potrwa trzy dni, aż do 28 kwietnia.

To plenerowa impreza łącząca kulinaria i zabawę. Wydarzenie, odbywające się przy Bulwarach Jurajskich, przyciągnie food trucki z całego regionu. Będzie okazja do tego, aby zasmakować oryginalnych dań z różnych zakątków świata, ale także rodzimych potraw serwowanych w nietypowym wydaniu.

Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy m.in. kuchni azjatyckiej, bliskowschodniej, amerykańskiej, jak również polskich specjałów i deserów. Street food to jednak nie jedyna atrakcja wydarzenia. Wokół mobilnych restauracji powstanie bowiem przestrzeń wypoczynkowa, w której grać będzie DJ. Dla najmłodszych z kolei przygotowana zostanie strefa zabaw kreatywnych, która działać będzie 27 i 28 kwietnia.

Rozpoczęło się wielkie odliczanie do majówki. Tymczasem już teraz, na tydzień przed długim weekendem, zapraszamy do Jurajskiej na rozgrzewkę. Food trucki, a w nich smaki kuchni z różnych zakątków globu, a do tego kraftowe napoje powstałe według tradycyjnych receptur, to tylko niektóre z kulinarnych atrakcji, jakie szykujemy – zapowiada Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

– „Jurajski Festiwal Street Food & Beer” to wydarzenie, na którym celebrujemy kulturę kulinarną oraz oryginalne smaki. To również impreza, dzięki której można dobrze się bawić w rodzinnym gronie czy spotkać w gronie znajomych i przyjaciół. A wszystko to w duchu popularnego „slow food” i w sąsiedztwie zieleni Bulwarów Jurajskich – zachęca.

Wstęp na „Jurajski Festiwal Street Food & Beer jest bezpłatny. 

W piątek, 26 kwietnia, impreza odbywa się w godzinach od 14.00 do 22.00, w sobotę, 27 kwietnia, w godzinach od 12.00 do 22.00, a w niedzielę, 28 kwietnia, w godzinach od 12.00 do 20.00. 

źródło: Biuro Prasowe Galerii Jurajskiej


LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...