czwartek, 10 czerwca 2021

Boiska przy Galerii Jurajskiej znów dostępne. Zapowiada się intensywny sezon!

Działające przy Galerii Jurajskiej dwa boiska do siatkówki plażowej znów są dostępne dla mieszkańców. Rusza także sezon wydarzeń sportowych, w tym turniejów zawodowców.


Wraz z luzowaniem obostrzeń i dobrą pogodą, wróciły także plenerowe atrakcje Galerii Jurajskiej. Te ponownie są dostępne dla mieszkańców. Znów można wypocząć na Bulwarach Jurajskich, a także spędzić czas na placach zabaw dla dzieci. Otwarte są także boiska do siatkówki plażowej. Te w ostatnich dniach zostały specjalnie przygotowane do sezonu.- Boiska są ogólnodostępne. Oznacza, to że może korzystać z nich każdy, kto chce rozegrać mecz z przyjaciółmi, spędzić aktywnie czas lub znaleźć ciekawą alternatywę dla domowej nudy, zwłaszcza latem. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsca ani wnosić żadnych opłat. Wystarczy przyjść i dobrze się bawić – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Do skorzystania z atrakcji centrum handlowe namawia wszystkich, ale w szczególności najmłodszych. – Na boiskach można rozgrywać mecze i mini turnieje, trenować i uczyć się gry, a także dobrze bawić. Warto korzystać. Zwłaszcza, jeśli ostatnie miesiące spędziliśmy w domu, odpuszczając sobie różne aktywności na świeżym powietrzu – dodaje.

Okazji do nauki, dobrej zabawy i sportowych emocji będzie wiele. Począwszy od maja aż do 1 października Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002” organizować będzie tu bezpłatne treningi dla dzieci. Te odbywać będą się w następujące dni: wtorek (od godz. 16.00 do godz. 17.30), czwartek (od godz. 17.30 do godz. 19.00) oraz piątek (od godz. 16 do godz. 17.30).

Ponadto, fani siatkówki plażowej będą mogli także podejrzeć przygotowania profesjonalistów do zawodów i turniejów. Od czerwca aż do września swoje treningu będzie tutaj organizowała KS Częstochowianka. Z kolei od czerwca do sierpnia AZS Politechniki Częstochowskiej. Treningi zawodników będzie można oglądać we wtorki od godz. 17.30 do godz. 19.30, a także w piątki w tych samych godzinach.

Nie zabraknie także turniejów. Dwa już są za nami – Półfinał Mistrzostw Śląska Młodziczek oraz Półfinał Mistrzostw Śląska Juniorów. 12 czerwca rozegrany zostanie natomiast Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek, z kolei na 16 i 17 czerwca Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie organizuje na boiskach przed Galerią Jurajską turnieje w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Na 26 czerwca z kolei zaplanowano Festyn siatkarski SYN, TATO, LATO z gościnnym udziałem Piotra Gruszki, trenera Exact Systems. W ramach festynu zostaną rozegrane mecze dwójek w zespołach tata i syn. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Norwid Częstochowa Sierpień przyniesie z kolei 2 duże wydarzenia, w ramach których na boiskach zmierzą się zawodowcy. Na 21 sierpnia przygotowano Puchar Śląska Kobiet, a na 22 sierpnia Puchar Śląska Mężczyzn.

- Jeśli ktoś interesuje się siatkówką, to w najbliższych tygodnia nie może ominąć naszych boisk. Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle intensywnie i bardzo aktywnie. Kalendarz wypełnią zarówno zajęcia dla dzieci, które przybliżą siatkówkę, jak również zmagania sportowców. Emocje gwarantowane – zapewnia przedstawicielka Galerii Jurajskiej.


źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR


ZIEMIANIE BUDZIK DZWONI - 62 POPIS Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego juz za nami.

W niedzielę, 13 czerwca 2021, w sali Filharmonii Częstochowskiej im. B. Hubermana odbył się 62 POPIS uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i ...