poniedziałek, 29 sierpnia 2022

To wydarzenie odkryło talenty tysięcy dzieci. Do Jurajskiej wraca Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

Jak zorganizować dziecku zajęcia po szkole, aby rozbudzić w nim ciekawość świata i odkryć jego talent? O tym będzie można przekonać się już 3 września podczas organizowanej przez Galerię Jurajską Giełdy Zajęć Pozalekcyjnych. Wśród wystawców znajdą się m.in. 2 mistrzowskie drużyny: RKS Raków Częstochowa i Włókniarz Częstochowa!


Doroczne targi edukacyjne tym razem przyciągną blisko 20 wystawców z Częstochowy i okolic. Wśród nich znajdą się szkoły językowe i artystyczne, ośrodki sportowe i popularyzujące aktywność fizyczną, a także placówki specjalizujące się m.in. w naukach ścisłych i korepetycjach.

Co roku podczas giełdy tworzymy mieszkańcom Częstochowy i okolic swoisty katalog aktywności dla dzieci i młodzieży, z którego można wybierać. W tym roku będzie można w nim znaleźć ponad 100 różnych zajęć dla uczniów w różnym wieku i ze skrajnie różnymi zainteresowaniami – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Coś dla siebie znajdą tutaj młodzi ludzie zafascynowani tańcem, taekwondo i żużlem, ale także sztukami plastycznymi, a nawet architekturą i robotyką. Nie zabraknie także szkół językowych i to zarówno tych wyspecjalizowanych w języku angielskim, jak również np. w językach hiszpańskim czy francuskim – zapowiada.

Wśród wystawców proponujących zajęcia sportowe znajdziemy m.in. Akademię Ruchu, KS Orient specjalizujący się m.in. w kickboxingu, gimnastyce czy taekwondo, ale także AZS Uniwersytetu im. Jana Długosza, który znany jest m.in. ze swojej sekcji tenisa stołowego. Pojawi się także RKS Raków Częstochowa. Na Bulwarach Jurajskich zaprezentuje się z kolei Szkółka Klubu Żużlowego Zielona – Energia.com Włókniarz Częstochowa.

Nie zabraknie także pomysłów dla dzieci uzdolnionych artystycznie lub szukających mentorów, którzy pomogą w rozwoju talentu. Na giełdzie pojawi się m.in. szkoła tańca Step by Step, a także C’mon Studio specjalizujące się w tańcu, akrobatyce, ale także m.in. w aerial hoop. O nauce rysunku i architekturze będzie można natomiast porozmawiać ze szkołą Verso.

To jednak nie koniec. O szeroko pojęty rozwój dzieci i młodzieży zadbają aż 4 zaproszone placówki, które specjalizują się m.in. w robotyce, programowaniu i kodowaniu czy nauce języków obcych. Ten segment wypełnią szkoły Omnibus, Kreatywny rozwój, Soward i Go4 Robot. Swoją propozycję zaprezentuje także Politechnika Częstochowska.
Z kolei za sprawą Centrum Terapii Algiz będzie można dowiedzieć się więcej m.in. o: integracji sensorycznej, terapii psychologicznej i neurologopedycznej. Nie zabraknie też propozycji stricte językowej, w której będzie można znaleźć szkołę specjalizującą się m.in. w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, ale także tych mniej popularnych. Do siebie zaproszą Hello English, Bonjour, El aura española i Happy for Kids.

Zajęcia pozalekcyjne stają się dla wielu dzieci nie tylko dopełnieniem wiedzy szkolnej, ale także swoistą odskocznią. Pozwalają odkryć talent, ale także zupełnie nowe zainteresowania, które z czasem mogą przerodzić się w pasję, a może nawet w późniejszą karierę. Dzięki naszej giełdzie taki mentoring znalazły już tysiące uczniów z Częstochowy i okolic – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

I faktycznie, coraz więcej dzieci w Polsce korzysta z zajęć pozaszkolnych. Jak wynika z zeszłorocznych badań Santander Consumer Bank, już 42% rodziców inwestuje w zajęcia sportowe pociechy. 26% posyła natomiast dziecko na zajęcia z języka angielskiego, a 16% na naukę innego języka.Rośnie także popularność zajęć rozwijających zdolności artystyczne. Na dodatkowe lekcje plastyki czy muzyki trafia już niemal co siódme dziecko. Tyle samo wymaga także korepetycji, które mają pomóc w nauce. Te również będzie można znaleźć na Giełdzie Zajęć Pozalekcyjnych.– Nasza giełda ma przede wszystkim wspierać rodziców i opiekunów w znalezieniu aktywności dla dziecka, ale także pomocy w nauce. Co roku w propozycji wystawców można znaleźć zajęcia grupowe lub indywidualne, dzięki którym można podciągnąć swoje oceny. Nie inaczej jest i tym razem – mówi.Stałym punktem jest także spotkanie z uczniami zaproszonych placówek i ich absolwentami, którzy zaprezentują umiejętności, jakie już zdobyli dzięki nauce na zajęciach dodatkowych. Oprócz tego będzie można zasięgnąć porady psychologa i pedagoga.Giełda odbywa się w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny!

Tworzenie stron internetowych Częstochowa - Profesjonalne projektowanie stron www

  W obecnych czasach strony internetowe są niezbędnym elementem w budowaniu wizerunku i promocji firmy. Bez względu na branżę, posiadanie pr...