wtorek, 30 sierpnia 2022

"Refleksje codzienności" - wystawa fotografii Anity Muskalskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorką Anitą Muskalską serdecznie zapraszają do podziwiania wystawy fotografii pt. "Refleksje codzienności". Prace eksponowane będą od 5 do 28 września 2022.

Wernisaż - MOST VIDEO Z AUTORKĄ odbędzie się 5 września 2022, godzina 18:00 - Galeria FOTOPOBUDKA Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a.


Anita Muskalska, AFIAP

Z pochodzenia Częstochowianka, z zawodu lekarz okulista, pasjonatka fotografii. Obecnie pracuje i tworzy w Anglii. Członkini Jurajskiego Fotoklubu, Fotoklubu RP oraz Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego w Wielkiej Brytanii. Jej twórczość prezentowana była na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w ramach wystawy Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego w Londynie. Walor artystyczny jej prac został dostrzeżony przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP), która przyznała jej prestiżowy tytuł Artysty - AFIAP. Pośród licznych sukcesów, ma w swoim dorobku złoty medal FIAP oraz wyróżnienie Photographic Society of America.

Fotografia jest dla niej narzędziem komunikacji. Poprzez uchwycone kadry chce podzielić się odkryciami o świecie i człowieku. Nakłania do obserwacji świata, dalekiego i bliskiego, do spojrzenia na codzienne chwile ze spokojem, namysłem, inaczej. W swojej sztuce chce pokazać, że piękno jest wszędzie, bo nosi je oko obserwatora.

Wstęp wolny!


Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe   realizowane przez firmę Pekabex Development  nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie.  Po...