środa, 3 sierpnia 2022

Modna na świecie impreza vintage znów w Częstochowie

Tu można kupić nowe i używane rzeczy, w tym kultowy vintage, a także samemu sprzedać przedmioty, które spiętrzyły się w szafie, piwnicy czy na strychu. Już 7 sierpnia, w godz. od 12 do 16, po raz czwarty w Galerii Jurajskiej odbędzie się wyprzedaż garażowa.


To prawdziwy raj dla wielbicieli staroci i rzeczy z duszą, ale także oszczędnych, którzy za grosze chcą kupić nowe lub prawie nowe rzeczy. Organizowana w Galerii Jurajskiej wyprzedaż garażowa i tym razem nie zawiedzie, gromadząc niemal 80 sprzedających z całego regionu!

Garażówka w Jurajskiej na stałe wpisała się w kalendarium imprez w Częstochowie, udowadniając już trzykrotnie, że warto się tu wybrać w każdą pierwszą niedziele miesiąca. Doskonale znają ją już fani vintage oraz antyków. Wieść o imprezie roznosi się także pocztą pantoflową daleko poza Częstochowę – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Powód? „Garażówka” dla wielu częstochowian i nie tylko stała się okazją do tego, aby upolować za grosze skarby, w tym m.in. ubrania i dodatki, biżuterię, książki, gry, zabawki, ale także ceramikę, szkło czy inne dekoracje. Nie brakuje tutaj także modnych rzeczy upcycle, np. przerobionych ubrań, a nawet przetworów i ręcznie wykonanych wyrobów. Przyczyn popularności jest więcej.

Nasza wyprzedaż garażowa to kilkudziesięciu wystawców, wśród których nie ma ani jednego profesjonalnego handlarza starociami! Są za to mieszkańcy regionu, nasi sąsiedzi, którzy sprzedając tu swoje rzeczy chcą się pozbyć z domu nadmiaru przedmiotów, a przy okazji także zarobić – mówi.

Dla wielu garażówka stała się więc okazją do podreperowania budżetu domowego, ale także mądrego pozbycia się rzeczy, które mogą być pożądane przez innych. W ten sposób promujemy tzw. obieg zamknięty, w którym zamiast marnować i „produkować” śmieci, przekazujemy dalej innym wciąż nadające się do użytku przedmioty np. ubranka, z których wyrosło dziecko, książki, które znudziły czy nietrafione prezenty – mówi.

Jak informuje Galeria Jurajska, do udziału w garażówce w roli sprzedającego wciąż można się zgłaszać. Wystarczy napisać na adres mailowy jurajska@wyprzedazgarazowa.org i krótko opisać rzeczy, które chce się sprzedawać, a także powód swojego udziału w wyprzedaży.

Garażówka jest imprezą w pełni otwartą dla każdego, kto nie jest profesjonalnym handlowcem, czyli nie prowadzi działalności polegającej na obrocie starociami, rzeczami vintage czy antykami. Z naszej strony zapewniamy nieodpłatną przestrzeń w galerii, ale także kupujących, których z edycji na edycję jest coraz więcej – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe   realizowane przez firmę Pekabex Development  nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie.  Po...