środa, 31 sierpnia 2022

Osoby 40+ powalczą o siatkarskie trofeum!

Prawdziwa kariera sportowa zaczyna się po czterdziestce? Będzie można się o tym przekonać w trakcie Jurajska Open 40+, czyli II Otwartych Mistrzostwach Częstochowy w siatkówce plażowej, które już 4 września odbędą się na boiskach przy Galerii Jurajskiej.


Osoby mające 40 i więcej lat powalczą w niedzielę o mistrzowski tytuł. Już po raz drugi na boiskach Galerii Jurajskiej zorganizowane zostaną II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w siatkówce plażowej Jurajska Open 40+. W szranki stanie ze sobą aż 12 par męskich, żeńskich, ale także mieszanych.

Zawody, w których zmagać się ze sobą będą czterdziesto-, pięćdziesięcio- a nawet sześćdziesięciolatkowie rozegrane zostaną w systemie brazylijskim. Oznacza to, że każda para, która zdecyduje się uczestniczyć w Jurajska Open 40+, odpadnie z zawodów dopiero po przegraniu 2 meczów! Z kolei w wielkim finale zmierzą się ze sobą najlepsze 4 pary.

Organizowane przez nas zawody są otwarte, a to oznacza, że może się do nich zgłosić absolutnie każdy, kto jest wielkim fanem siatkówki plażowej, ma kondycję i chce spróbować swoich sił na profesjonalnie przygotowanych boiskach, oczywiście pod warunkiem spełnienia kryterium wiekowego – mówi Marcin Dobrzański wiceprezes częstochowskiego AZS-u, organizator wydarzenia.

W poprzednich edycjach chętnych do rywalizacji nie brakowało zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Liczymy więc, że i w tym roku rozegrana zostanie cała seria emocjonujących meczów, przyciągając wielbicieli siatkówki z całego regionu. Tym bardziej, że dyscyplina ta jest dziś niezwykle popularna – dodaje.

Do udziału w Jurajska Open 40+ wciąż można się zgłaszać. Jak informują organizatorzy, wystarczy napisać na adres mailowy dobrzanski@sedziowie.com. Zapisy prowadzone są do wyczerpania wolnych miejsc, ale nie później niż do godz. 9:30 w dniu turnieju.

Organizowane przez AZS wydarzenie nie tylko integruje lokalną społeczność, ale także – co ważne – promuje aktywny i zdrowy styl życia wśród osób po czterdziestce. To doskonały przykład na to, jak zachęcić osoby dojrzałe do ruchu, ale także do rywalizacji i spełniania marzeń o zdobyciu mistrzostwa – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Tym bardziej, że wśród zawodniczek i zawodników można znaleźć osoby, które od lat profesjonalnie grały w siatkówkę plażową, ale także osoby, które po raz pierwszy stają do rywalizacji na boiskach. Cały turniej to także po prostu świetna zabawa – dodaje. Jest o co walczyć. Tegoroczna pula nagród warta jest 1700 zł.
Organizatorem turnieju Jurajska Open 40+ jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Częstochowskiej. Wśród fundatorów nagród znaleźć można: Deichmann, Douglas, Pasibus i Puma.

Początek Jurajska Open 40+  września 2022, o godz. 10
.Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe   realizowane przez firmę Pekabex Development  nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie.  Po...