piątek, 5 sierpnia 2022

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Dziś w roli głównej książka historyczna. Sprawdź nasze propozycje.

ŚMIERĆ Z NIEBA. Alianckie naloty na polskie i niemieckie miasta  - Leszek Adamczewski

TAJEMNICE HISTORII

Alianckie naloty na cele cywilne podczas drugiej wojny światowej nadal budzą wiele kontrowersji.

Bombowce RAF i USA AF, niekiedy wspólnie, zniszczyły nie tylko słynne Drezno, ale także Szczecin, Świnoujście, Żary i Królewiec, zabijając tysiące mieszkańców.

Leszek Adamczewski przypomina te, powoli już blaknące, karty z dziejów drugiej wojny światowej.

***

Dziecko Holokaustu - Amira Keidar
PRAWDZIWA HISTORIA DZIEWCZYNKI CUDEM OCALONEJ Z ŻYDOWSKIEGO GETTA.
 INSPIRUJĄCA HISTORIA O PRZETRWANIU I NADZIEI W OBLICZU GROZY. 
Dziecko Holokaustu powstało w oparciu o unikatowy dziennik napisany przez Cypę w trakcie anihilacji getta oraz wywiady z kluczowymi bohaterami tej historii, rzadkie dokumenty i autentyczne listy.
***

Obrońcy Wołynia - Marek. A. Koprowski

Członkowie polskiej konspiracji na Wołyniu występowali w obronie zagrożonej ludności, przeciwko mordom i masowej eksterminacji. O polską rację walczyło wielu bohaterów. Nie wolno pozwolić, aby ich imiona zatarły się w pamięci.


Pamiętając, że historia poznawana przez pryzmat indywidualnych ludzkich losów jest ciekawsza od narracji ogólnej, niniejsza książka przybliża kilkunastu bohaterów, którzy trwale zapisali się w dziejach Wołynia. Praca ta oparta jest na ich osobistych wspomnieniach i relacjach, a także na dokumentach i innych opracowaniach. Są to zarazem dzieje polskiego oporu wobec trzech wrogów: Sowietów, Niemców i Ukraińców.

***

SĄD WOJENNY  - Sven Hassel

Mroczny, szokujący wgląd w okrucieństwo nazistowskiego reżimu.

To oparta w dużej mierze na osobistych przeżyciach autora, doskonale skonstruowana, zapadająca w pamięć książka, od której trudno się oderwać!
***

Wystawa malarstwa Dariusza Macieja Młynarczyka

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wystawę malarstwa Dariusza Macieja Młynarczyka.  Wernisaż odbędzie się w Galerii ART ...