wtorek, 6 lutego 2024

"Kropla Miłości – Zakochaj się w krwiodawstwie" - Walentynkowa zbiórka krwi na placu Biegańskiego

14 lutego na placu Biegańskiego Częstochowski Legion - Klub HDK organizuje akcję krwiodawstwa wraz z walentynkowymi atrakcjami pod hasłem "Kropla Miłości – Zakochaj się w krwiodawstwie".- Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze, krwią czyli lekiem, którego nie można wyprodukować - mówi Piotr Gajda, koordynator oddziału Częstochowski Legion - Klub HDK.

Krwiodawcy otrzymają wartościowe pakiety wraz z imiennym podziękowaniem za oddaną krew. 
Będzie też słodki poczęstunek oraz pobudzająca kawa z ekspresu, które dodadzą energii po donacji. 
- Przewidziany został również miły drobiazg, który zapewne uprzyjemni ten dzień a będzie można go również podarować swojej Walentynce - dodaje Piotr Gajda.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Wszyscy, którzy w tym dniu oddając krew w oddziale przy ulicy Kopernika 38, podadzą hasło "LEGION", otrzymają zaświadczenie, które umożliwi odbiór gadżetów na placu Biegańskiego do godziny 13.

Zbiórka krwi na placu Biegańskiego rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 13.

Źródło: Częstochowski Legion - Klub HDK

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...