środa, 28 lutego 2024

W Jurajskiej powstanie „Wyspa Piratów”

Galeria Jurajska przygotowuje nową atrakcję dla dzieci. Już od 1 marca w centrum handlowym odwiedzać będzie można „Wyspę Piratów”. Znajdą się na niej m.in. skarby do odkrycia, realistycznie wyglądający XVIII-wieczny galeon czy wystawa modeli łodzi korsarzy.


Świat piratów od dekad rozbudza wyobraźnię filmowców, twórców animacji i pisarzy. Teraz także do tego świata będzie można przenieść się za sprawą najnowszej atrakcji Galerii Jurajskiej. Od 1 do 7 marca w centrum handlowym można odwiedzać „Wyspę Piratów”.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, przypominającej karaibską wyspę, pojawią się m.in. replika XVIII-wiecznego galeonu, który rozbił się o rafę koralową, stara latarnia morska, do której można wejść oraz skarby, które odkryją najmłodsi.

Przygotowana wystawa jest bowiem w całości interaktywna. Dzieci, które odwiedzą „Wyspę Piratów” będą mogły założyć specjalny strój i wcielić się w korsarzy. Na małych piratów czekać będzie także cały szereg zadań, zagadek i zabaw.

Trzeba będzie m.in. rozwiązać zagadkę ukrytego skarbu, stworzyć kapelusz pirata, narysować mapę skarbów, nauczyć się wiązać węzły marynarskie czy zbudować twierdzę z piasku kinetycznego. Przygotowano też liczne gry i zabawy.

Ponadto odwiedzając „Wyspę Piratów” dzieci będą miały możliwość zobaczenia z bliska modeli galeonów, które przed wiekami pływały po ciepłych morzach oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w tym oryginalnym otoczeniu. Szykuje się też spotkanie z Kapitanem Czerwoną Papugą.

Wyspa Piratów to wciągająca, interaktywna wystawa, która umożliwia dzieciom zanurzenie się w świecie przygody. Przybliża ona czasy korsarzy i wielkich wypraw, ale także uczy logicznego myślenia i podejmowania wyzwań, spełnia więc także rolę edukacyjną – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Dzięki zagadkom i zadaniom, jakie przygotowaliśmy, każdy będzie mógł się bowiem poczuć jak odkrywca. Tym bardziej, że na stworzonej w Jurajskiej wyspie, w różnych jej zakątkach, ukryto wiele skarbów, które czekać będą na to, aby je odszukać. Szykuje się więc ciekawa zabawa w krainie legendarnych piratów – zapowiada.

„Wyspa Piratów” to już kolejna tak duża wystawa interaktywna oparta na eduzabawie, która zawitała do Galerii Jurajskiej. W przeszłości dzieci miały już możliwość odkrywania m.in. historii starożytnego Egiptu, świata dinozaurów czy życia za kręgiem polarnym.

Dzięki taki wystawom poszerzamy dzieciom horyzonty, inspirujemy je oraz zapewniamy wartościową rozrywkę. Dopełniamy także wiedzę, jaką najmłodsi zdobywają w szkołach, pokazując im światy, jakie znają z podręczników. Pełna przygód „Wyspa Piratów” jest tego najlepszym przykładem – dodaje.

Wystawę można odwiedzać w dniach od 1 do 7 marca, z wyjątkiem 3 marca, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Szkoły lub przedszkola wybierające się tu całą grupą powinny dokonać rezerwacji terminu pod numerem telefonu: 607 421 548.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...