poniedziałek, 26 lutego 2024

Wybrano przyszłych najemców mieszkań TBS do budowanego bloku na Parkitce w Częstochowie.

Zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne rozpatrujące wnioski i oferty partycypacyjne na mieszkania TBS w nowo budowanym bloku przy ul. Łódzkiej w dzielnicy Parkitka.


Ostatecznie złożono 50 ofert. W toku prac Komisji wyłoniono osoby, które zadeklarowały termin wpłaty pełnej kwoty partycypacji dla mieszkania. Zgodnie z regulaminem zostały one także zakwalifikowane do zawarcia umowy o partycypację w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.

- Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To oznacza, że w Częstochowie wciąż jest duże zapotrzebowanie na mieszkania czynszowe w formule TBS – mówi Paweł Konieczny – prezes zarządu dyrektor naczelny ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Umowa najmu lokalu mieszkalnego zawierana jest na czas nieokreślony. Osoby zainteresowane najmem mieszkania zobowiązane są do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości kosztów budowy lokalu. Zawarcie umowy możliwe jest w przypadku spełnienia warunków przewidzianych w ustawie o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa i w Regulaminie kwalifikacji przyszłych najemców i zasad wynajmowania mieszkań będących w zasobach ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie oraz zakwalifikowania do zawarcia umowy przez właściwą Komisję. Przede wszystkim jednak osoba fizyczna wyrażająca wolę zawarcia umowy najmu oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu w Częstochowie. Istotne jest także spełnienie właściwego kryterium dochodowego wskazanego we wspomnianej ustawie i regulaminie.

Pierwszy budynek nowego osiedla przy ul. Łódzkiej to czterokondygnacyjnym blok, w którym przygotowane zostaną dwadzieścia trzy funkcjonalne mieszkania: jedno, dwu i trzypokojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością. Przy budynku znajdą się miejsca parkingowe przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców bloku. Jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z harmonogramem, budynek powinien zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

Listę najemców lokali można zobaczyć na stroniehttps://zgm-tbs.czest.pl/2024/02/23/informacja-zakonczenie-postepowania-kwalifikacyjnego-12/

Na podstawie informacji ZGM TBS w Częstochowie
Źródło: UM


LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...