piątek, 9 lutego 2024

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Przeżyj weekend z dreszczem emocji. Dziś polecamy dobry kryminał.

Szeleszcząca śmierć - Grzegorz Kalinowski
Duet Konieczny i Becker powraca w nowej fascynującej sprawie.
Warszawa, wrzesień 2017 roku.
Początek nowego roku szkolnego.
Dzieci wracają do szkół, a protesty przeciwko zmianom w sądownictwie czołowy polityk przebija zdjęciami z wakacji. W budzącym się po wakacjach mieście dochodzi do serii morderstw popełnionych na majętnych przedsiębiorcach, prawnikach i inwestorach. 
Podany przez świadków rysopis jest nie do przyjęcia przez szefów policji i MSW. To co widzieli było zbyt fantastyczne, a oni sami są niewiarygodni. 
  • Czy można ufać pogrążonemu w alkoholizmie rysownikowi komiksów i chłopakowi, który lubi pobudzić się dopalaczami?
  • Zeznania świadków można podważyć, ale zapis z monitoringu?

 Prowadzący sprawę komisarz Konieczny musi zmagać się nie tylko ze zwykłymi trudami śledztwa, ale i ze swoimi przełożonymi i politykami.

Szeleszcząca śmierć to najnowsza powieść z duetem złożonym z Artura Koniecznego i jego partnerki, dziennikarki Joanny Becker.
W śledztwie pomagają koledzy z telewizji, dziennikarze ekonomiczni.... i ksiądz.


***

SERYJNI MORDERCY. 
Moje dwadzieścia lat pracy w FBI - Robert K. Ressler, Tom Shachtman

Opowieść profilera FBI, któremu świat zawdzięcza termin "SERYJNY MORDERCA"

Bardzo prawdziwe… 
Absolutnie hipnotyzujące.  - Ann Rule 

Stając twarzą w twarz z najbardziej przerażającymi mordercami Ameryki, doświadczony agent FBI Robert K. Ressler nauczył się rozpoznawać potwory, które kryją się wśród nas. 
Robert K. Ressler na podstawie dowodów znalezionych w miejscach zbrodni opracowuje profile psychologiczne sprawców. Analizując typ wybranej ofiary, sposób odebrania życia czy – często makabryczne – trofea, jakie ze sobą zabierają, odkrywa tożsamość bezwzględnych morderców. Wchodzi za mury więzienia, by wysłuchać osobliwych relacji z pierwszej ręki od niezliczonej rzeszy skazanych morderców, w tym od Teda Bundy’ego, Johna Wayne’a Gacy’ego, Edmunda Kepera czy Syna Sama. 

Podróż do wnętrza umysłu przestępcy w celu zrozumienia, jak i dlaczego zabija, jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych przez FBI, by pomóc policji schwytać zabójców, którzy wciąż pozostają na wolności. 
Autor jest pierwowzorem postaci agenta Billa Tencha z hitowego serialu Davida Finchera Mindhunter. Doradzał też Thomasowi Harrisowi w trakcie pracy nad Milczeniem owiec.

LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...