środa, 14 września 2022

DŻEM - koncert legendy polskiego rocka w Filharmonii Częstochowskiej - 27 listopada 2022

 Filharmonia Częstochowska 

27 listopada 2022, godz.19.00
Już 27.11.2022r. o godzinie 19.00 w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się koncert legendy polskiego rocka, polskich Roling Stonsów - zespołu DŻEM.
 Ponad 2-godzinny, występ i wszystkie największe przeboje na żywo. 
Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo DŻEM to coś więcej niż muzyka. 
To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia
. Zespół zaczął powstawać w latach 70-tych, grając po klubach na imprezach. 
Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedl. Nie mając nazwy adoptowali utwory takich sław,  jak CREAM, SANTANA, STONSÓW. 
Przed jednym z występów zaproponowali nazwę JAM od jammowania, którą ważny organizator spolszczył na DŻEM. Niedługo nastąpił przełom w ich karierze.
 Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie , jak PAW i WHISKY. Póżniej następne "Czerwony jak cegłą", "Skazany na bluesa", "Człowieku co się z Tobą dzieje".
Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta DETOX, który uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak : "List do M", "Sen o Victorii", "Jak malowany ptak" ciągle budzą emocje. 
Niestety 30 lipca 1994 umiera Rysiek Riedl. 
Jego śmierć sprawiła, że zespól DŻEM stał się największą polską legendą. 

Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy. 
Obecny skład DŻEMU to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński,  solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.


Bilety: Kasa Filharmonii tel. 795 451 438 , Salony Media Markt

lub online: www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl , www.ebilet.pl

Informacje tel.737-567-014 , slawek@polskiekabarety.pl, www.agencjabrussa.plSą gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...