poniedziałek, 26 września 2022

Podróż poza horyzont świadomości

26 września 2022 r. o godz. 17:00 Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Grupa plastyczna Werniks działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej, zapraszają na wernisaż "Podróż poza horyzont świadomości". Ekspozycja zawiera prace malowane na płótnie techniką akrylu i oleju, wykonywane techniką cyfrową oraz ceramikę w stylu surrealistycznym.


Twórcy biorący udział w wystawie: Jadwiga Famuła, Zygmunt Famuła, Ewa Kabus, Zofia Kisiel, Elżbieta Kosmala, Urszula Królikowska, Jerzy Klimczak, Ewa Machnik, Maria Marczak, Alicja Nowak, Teresa Skrzypczak, Barbara Świąć, Wanda Tkacz, Elżbieta Wyroba, Grażyna Wieluńska, Joanna Zygoń, Dorota Związek, Danuta Żak, Dagmara Jakubowska-Kaffka.Grupa tworzy od kilkunastu lat. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych zorganizowanych w salach wystawowych instytucji kulturalnych w Częstochowie i poza nią. Ma również stałą wystawę przed aulą Wydziału Zarządzania Politechniki  Częstochowskiej.

Liczący 32 osoby Werniks może poszczycić się twórczością w dziedzinie malarstwa sztalugowego, rzeźby, tkactwa i ceramiki. Opiekunem artystycznym  grupy od 9 lat jest częstochowska malarka Dagmara Jakubowska - Kaffka, absolwentka Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Logistyką i organizacją wystaw zajmują się Maria Marczak i i Ewa Machnik.

-- 

LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...