piątek, 10 lutego 2023

To raj dla wielbicieli bibelotów! „Garażówka” już w tę niedzielę

Regularnie organizowane w Galerii Jurajskiej wyprzedaże garażowe to nie tylko okazja, aby znaleźć perełki designu za grosze, to także praktyczna lekcja ekologii. Kolejne wydarzenie z tego cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 12 lutego.Tu można znaleźć dosłownie wszystko. Sukienkę, która pamięta czasy Gierka, kurtkę z lat 90-tych, szkło z Ząbkowic, a także winyle z diwami lat 80-tych. Nie brakuje także nowych rzeczy, często z metkami, a także przedmiotów upcycle, czyli używanych, którym nadano nowe życie.

Już w najbliższą niedzielę (12.02) do Galerii Jurajskiej znów zawita wyprzedaż garażowa, unikalne w skali regionu, cykliczne wydarzenie, dzięki któremu mieszkańcy Częstochowy i okolic mają możliwość sprzedania rzeczy, których już nie używają.

Wydarzenie – jak informują organizatorzy – tym razem przyciągnie ponad 80 sprzedawców, którzy zgłosili się do udziału w „garażówce”. Tradycyjnie nie zabraknie stoisk z ubraniami – tymi nowymi i vintage, biżuterią, butami, dekoracjami do domu, książkami, płytami CD i DVD, zabawkami, bibelotami i przedmiotami kolekcjonerskimi.

Organizowana przez Jurajską garażówka to dziś jedyne w regionie sąsiedzkie wydarzenie, z pomocą którego każdy może pozbyć się z domu nadmiaru przedmiotów, które zalegają często od lat w szafach, piwnicach, na strychach i w garażach, a przy okazji nieco zarobić – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Dzięki temu popularyzujemy ideę drugiego obiegu, ale także pokazujemy co można jeszcze zrobić z uszanowanymi rzeczami, nietrafionymi prezentami urodzinowymi lub gwiazdkowymi czy przedmiotami, do których mamy sentyment, zwłaszcza, jeśli nie chce się ich wyrzucać na śmietnik – dodaje.

„Garażówka” to także gratka dla kolekcjonerów. Wśród wystawców często pojawiają się osoby wyprzedające swoje prywatne zbiory. Można tu znaleźć np. stare gazety, fotografie, monety, figurki Lego, zegary, obrazy, a także komiksy. Wielbiciele mody lat 70-, 80-, i 90-tych także mogą tu wyszperać dla siebie ponadczasowe ubrania i dodatki.

Od tradycyjnych giełd staroci tego typu wydarzenie odróżnia to, że nie znajdziemy na nim profesjonalnych sprzedawców. Każdy wystawca to prywatna osoba. To pozwala kupić unikalne rzeczy z pierwszej ręki, bez pośredników, a co za tym idzie, także za o wiele niższą cenę – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Organizowana w niedzielę wyprzedaż garażowa jest już 11. z rzędu. W ciągu niecałego roku wydarzenie przyciągnęło ponad 50 tys. odwiedzających, a także ponad 600 wystawców z całego regionu. – Tego typu wydarzenia mają ogromny sens – mówi przedstawicielka Jurajskiej.

Poprzez garażówkę pokazujemy, jak na co dzień „być eko”, co zrobić z nadmiarem rzeczy, które każdy z nas gromadzi, a także jak wymieniać się przedmiotami. Jednocześnie budujemy niezwykle zaangażowaną społeczność. Wielu z wystawców gości u nas regularnie, wciąż także przybywają nowi – dodaje.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. „Garażówka” odbywa się od godz. 12 do 16.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR
LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...