poniedziałek, 20 lutego 2023

Nadal mam walizkę w Berlinie" - wystawa Katarzyny Sterny w Galerii Zwiastun

 Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na otwarcie debiutanckiej wystawy Katarzyny Sterny pt.: "Nadal mam walizkę w Berlinie" w Galerii ZWIASTUN.

Wystawa grafiki i kolaży graficznych zbudowana na bazie jednego obiektu – ulicznego słupa ogłoszeniowego – opowiada o niezwykłym mieście i o ludziach z nim związanych.
Interesujący pomysł, ciekawa realizacja – minimalizm wystawowy, a jednocześnie bogactwo przekazu.

Spotkanie z Autorką – 24 lutego o godz. 18.00.
Ekspozycja - 21/02 – 2/04/2023
Miejsce: Galeria ZWIASTUN
Wernisaż 24/02/2023, godz. 18.00


Tematem wystawy (a wcześniej – pracy licencjackiej) autorka, Katarzyna Sterna uczyniła miasto Berlin.
 Tytuł Nadal mam walizkę w Berlinie pochodzi z repertuaru Marleny Dietrich i jest wyrazem subiektywnych emocji wobec tego miasta, wyłożonych językiem artystycznym. Artystka stosuje techniki kolażu i linorytu.
 Jej prace przedstawiają znane postacie związane z Berlinem, motywy (literackie, filmowe, architektoniczne), które się z tym miastem kojarzą.

Autorka o swojej wystawie:
„- Uwielbiam Berlin i jego wielopłaszczyznową różnorodność, którą najlepiej widać na ulicach. Słup ogłoszeniowy, na którym nawarstwiam niemieckie gazety, przeplatane linorytami odbitymi na gazetach i pakowym papierze oraz cyfrowe kolaże i ciekawsze fragmenty grafik znalezionych w gazetach – najlepiej oddaje zróżnicowanie niemieckiej stolicy i jej niezwykły klimat jej ulic.
Witajcie w najbardziej ekstrawaganckim mieście na świecie, które chyba tylko dla żartu znajduje się w Niemczech.”


**************
Katarzyna Sterna
W 2022 obroniła dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem dr Barbary Czapor-Zaręby na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Absolwentka Szkoły Grafiki Komputerowej w Krakowie. Obecnie jest projektantką w agencji Niebieski Lis oraz współtworzy rodzinną firmę.
Mówi o sobie, że najzwyczajniej lubi projektować. Trawestując słowa Tadeusz Kantora najlepszą inspiracją dla niej są „czynności codzienne, banalne, nudne, z którymi nikt nie wiąże żadnych nadziei”.
Prywatnie kocha rugby.


Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...