poniedziałek, 6 lutego 2023

LUTY W FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ czyli WALENTYNKI, ŚLEDZIK Z CHÓREM oraz SŁYNNE CHÓRY OPEROWE I OPERETKOWE

 Wtorek 14.02.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

LET’S FALL IN LOVE WALENTYNKI W FILHARMONII

Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Ewa Uryga – wokal

Leszek Kułakowski – aranżacje, fortepian

Piotr Kułakowski – kontrabas

Tomasz Sowiński - perkusja

Adam Klocek – dyrygent


LET'S FALL IN LOVE Walentynki w Filharmonii z charyzmatyczną wokalistką Ewą Urygą w ponadczasowym repertuarze złożonym z najpiękniejszych piosenek o miłości wUnforgettable, The Way You Look Tonight, The Man I Love, Miłość Ci wszystko wybaczy, Szeptem do mnie mów nowych oryginalnych aranżacjach Leszka Kułakowskiego, eksponujących brzmieniowe możliwości orkiestry symfonicznej, przenoszących słuchaczy w magiczny świat piosenek o miłości.


Z wokalistką wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka, Leszek Kułakowski – aranżacje, fortepian, Piotr Kułakowski – kontrabas, Tomasz Sowiński - perkusja.

Ewa Uryga jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykonawczyni wielu rodzajów gatunków muzycznych takich jak: jazz, soul, gospel. Zapraszana do nagrań płytowych, współpracowała m.in. z: Zbigniewem Wodeckim, A.M. Jopek, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, a także z amerykańskim chórem gospelowym. Jest laureatką wielu festiwali, zarówno w Polsce jak i za granicą. Ma za sobą liczne koncerty z różnymi orkiestrami, big-bandami i orkiestrami symfonicznymi. Nagrała 8 autorskich płyt, w tym dwie w Nowym Jorku z pianistą jazzowym Markiem Soskinem.

Aktualnie wydała swoją najnowszą płytę winylową poświęconą Mahalii Jackson z udziałem światowych muzyków amerykańskich.


Leszek Kułakowski kompozytor, pianista jazzowy zwany przez krytykę „wizjonerem jazzu”, teoretyk muzyki, profesor zwyczajny doktor habilitowany, założyciel kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowego Komeda Jazz Festival (25 edycji) oraz Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Jest jednym z niewielu kompozytorów na świecie łączącym jazz z muzyka klasyczną (tzw. third stream). Skomponował ponad 150 utworów na różne obsady jazzowe. Współpracował z wieloma czołowymi postaciami polskiego jazzu i koncertował w najważniejszych festiwalach jazzowych kraju oraz scenach Europy Zachodniej i USA.

 

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), 40 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii 795 451 438 oraz na stronie www Filharmonii CzęstochowskiejWtorek 21.02.2023, godz. 19.00 Sala kameralna
ŚLEDZIK Z CHÓREM


Wystąpią:
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak
dyrygent, prowadzenie
Janusz Frączek – fortepian

Tradycyjnie ostatni dzień karnawału spędzimy na Śledziku z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka i z Januszem Frączkiem przy fortepianie. W programie najsłynniejsze arie, duety, ansamble ze znanych oper i operetek.


Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy),
28 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie wwwPiątek 24.02.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa
SŁYNNE CHÓRY OPEROWE I OPERETKOWE


Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak - przygotowanie chóru

Adam Klocek – dyrygent

 

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum (Janusz Siadlak - przygotowanie chóru) wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka w najpiękniejszych chórach operowych i operetkowych. Zabrzmią pieśni chóralne z „Traviaty” Verdi’ego, „Carmen” Bizeta, z Moniuszkowskiego „Strasznego dworu”, "Nabucco” Giuseppe Verdiego oraz z „Zemsty nietoperza” i „Barona cygańskiego” Johanna Straussa i in.

 

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na www.filharmonia.com.pl


LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...