W dzisiejszym świecie nie liczy się prawda.
Liczy się to, kto najgłośniej krzyczy.
14 restauracji i kawiarni działających w Galerii Jurajskiej prowadzi od kilku dni sprzedaż wyłącznie na wynos. Stosując się do rządowych wytycznych, najemcy gastronomiczni zmienili czasowo sposób prowadzenia sprzedaży. Póki co na 2 tygodnie.
Obecnie większość dostępnych u nas lokali prowadzi wyłącznie sprzedaż na wynos, a cześć z nich na wynos i z dostawą do domu np. przy pomocy własnych dostaw lub popularnych aplikacji służących do zamawiania - mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.Wprowadzone obostrzenia, zamknięcie części szkół i zakładów pracy, a w konsekwencji przejście na naukę i pracę w trybie zdalnym wiążą się ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku wielu osób. Wyjątkowa sytuacja epidemiczna powoduje też pogorszenie stanu psychicznego osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich PFRON wdraża przyspieszoną procedurę dofinansowań projektów z zakresu wsparcia psychologicznego.
Osoby z niepełnosprawnością, które na co dzień korzystały z psychoterapii, spotkań w ramach grup wsparcia, grupowych zajęć terapeutycznych, różnego rodzaju treningów czy integracji sensorycznej, w czasie pandemii nie mogą uczestniczyć w tych formach wsparcia. W konsekwencji część osób będących w stanie kryzysu psychologicznego pozbawiona jest obecnie terapii, a dla części osób rodzice, opiekunowie i osoby z nimi mieszkające zaczynają odgrywać rolę „terapeutów”.
– Widzimy pilną potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię, w szczególności konsekwencjom zaniechania lub ograniczenia działań terapeutycznych. Pominięcie procedury konkursowej stwarza możliwość wprowadzenia szybkiej i dostosowanej do zmieniających się warunków pomocy – mówi prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
Nowa, przyśpieszona procedura realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert jest możliwa dzięki zapisom ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z zasadami oferty na realizację projektów zostaną wyłonione podczas negocjacji.
– Do realizacji zadań zlecanych zapraszamy te organizację pozarządowe, które dysponują odpowiednim potencjałem i doświadczeniem, w szczególności wyspecjalizowane w świadczeniu pomocy psychologicznej – wskazuje Krzysztof Michałkiewicz.
Ogłoszony 9 października konkurs PFRON „Pokonamy bariery” pozwala na wsparcie osób niepełnosprawnych dotkniętych skutkami pandemii. Dofinansowanie takich projektów ze środków PFRON może obejmować 100% kosztów kwalifikowalnych projektu.
Oferty w formie elektronicznej można składać na adres: zadania_zlecane@pfron.org.pl. Specjalny formularz dostępny jest na stronach Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego.
Moda na gęste brody wróciła i od kilku sezonów ma się świetnie. Panowie często decydują się na zapuszczenie długiego zarostu, który dodaje im dojrzałości.
Dobrze wypielęgnowana i wystylizowana broda wygląda rewelacyjnie. Z drugiej strony, niezadbana – nie dodaje twarzy uroku. Trzeba wiedzieć jak właściwie obchodzić się ze swoim zarostem i jakich kosmetyków używać, by broda zawsze wyglądała rewelacyjnie.
Zapraszamy: https://czest.info/jak-pielegnowac-brode-poradnik
Przy wejściach do dwóch budynków Urzędu Miasta stanęły profesjonalne terminale, służące do pomiaru temperatury. Będą badać wchodzących interesantów i pracowników.
Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia - Wojciech Jagielski
Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji Sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Zakład będzie pozyskiwał takie dane automatycznie.
- Wprowadzamy kolejne
udogodnienie dla naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę w jak trudnej sytuacji
znajdują się osoby, które są na kwarantannie lub izolacji. Dlatego zapadła
decyzja, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie sam pozyskiwać dane o
osobach, które odbywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS
będzie udostępniał te informacje płatnikom składek - wyjaśnia profesor Gertruda
Uścińska, prezes ZUS.
Informacje o
kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i
opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte
izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać
decyzji Sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia
lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.
- Osoby skierowane
przez jednostkę Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę mają prawo do
świadczeń chorobowych - wynagrodzenia za czas choroby, które finansuje
pracodawca, albo zasiłku chorobowego. Dotyczy to osób objętych ubezpieczeniem
chorobowym, np. w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę, umowy
zlecenia czy prowadzeniem działalności gospodarczej - wyjaśnia Beata
Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Świadczenia te przysługują także ubezpieczonym, którzy zostali poddani
izolacji, w tym izolacji w warunkach domowych.
Wcześniej do wypłaty
zasiłków chorobowych i opiekuńczych (gdy kwarantanna lub izolacja dotyczy
dziecka), potrzebna była decyzja Państwowej Inspekcji Sanitarnej. ZUS będzie
teraz samodzielnie pozyskiwać odpowiednie dane z systemu informatycznego
Centrum e-Zdrowia (system EWP), w którym zapisywane są informacje o obowiązku
kwarantanny i izolacji.
Po wejściu w życie
odpowiednich zmian w przepisach, dane o kwarantannie i izolacji ZUS będzie
przekazywać pracodawcom i przedsiębiorcom na ich profil płatnika na Platformie
Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na podstawie tych informacji płatnicy składek
będą mogli wypłacać pracownikom świadczenia chorobowe (wynagrodzenie za czas
choroby i zasiłek chorobowy) i zasiłek opiekuńczy. Informację o kwarantannie
lub izolacji otrzyma także ubezpieczony na swoim profilu na PUE ZUS.
- Pracownicy
skierowani na kwarantannę lub są objęci izolacją domową powinni pamiętać o
poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację
tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo - dodaje rzeczniczka.
Miniserial HBO® autorstwa Davida Simona i Eda Burnsa
Na podstawie powieści Philipa Rotha
W obsadzie Winona Ryder oraz John Turturro
23.10.2020, godz. 19.00 Sala koncertowa - WIELKA KAMERALISTYKA
Bilety zakupione na koncert Rachmaninow II Symfonia zachowują ważność na koncert Wielka kameralistyka
Pandemia ogranicza dostęp do badań profilaktycznych. Sytuację ma nieco poprawić akcja profilaktyczna skierowana do dzieci i młodzieży organizowana przez Galerię Jurajską. Już w najbliższą sobotę (17.10), w centrum handlowym będzie można wykonać podstawowe badania w kierunku m.in. chorób układu krążenia, schorzeń autoimmunologicznych, wad wzroku czy postawy.
Wczesne wykrycie w młodym wieku przewlekłego schorzenia, daje większą szansę na skuteczne leczenie. Zwłaszcza, jeśli choroba dotyczy układu krążenia lub nerwowego. Niestety badania przesiewowe wśród najmłodszych, mające na celu wychwycić nieprawidłowości, kiedy te jeszcze nie dają objawów, wciąż są rzadkością. Dostęp do podstawowych badań postanowiła nieco poprawić Galeria Jurajska. Wspólnie z partnerem medycznym centrum handlowe organizuje akcję profilaktyczną i edukacyjną "Rośnij zdrowo", w ramach której młodzi ludzie do 18 r.ż. będą mogli skorzystać z bezpłatnego pakietu kilkunastu badań, a także poradzić się lekarzy i ekspertów.Aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych, by podróżować bezpiecznie i nie znaleźć się w niechlubnych statystykach, koniecznie zaopatrz się w ALKOMAT
Używając alkomatu dowiesz się ile możesz bezpiecznie wypić bez ujemnych skutków dla swojego zdrowia.
Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Tu znajdziesz najlepsze ALKOMATY w dużym wyborze!
Polecamy: http://www.czest.info/alkomaty
ZBIERACZE BORÓWEK - Amanda Peters Dobitna i klarowna - „The New Yorker”, uznana za jedną z najlepszych książek 2023 roku. Idealna dla fan...