poniedziałek, 23 stycznia 2023

Drogowcy uruchomili e-sklep z abonamentami postojowymi

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie zgodnie z oczekiwaniami kierowców uruchomił na początku roku sklep internetowy służący do zakupu abonamentów postojowych w strefie płatnego parkowania.

Za pośrednictwem e-sklepu Klient może zakupić na wskazany numer rejestracyjny następujące abonamenty: abonament postojowy mieszkańca danego rejonu strefy płatnego parkowania w Częstochowie(kwartalny) – 90 zł, abonament postojowy mieszkańca Częstochowy (miesięczny) – 150 zł, abonament postojowy osoby niepełnosprawnej (kwartalny) – 60 zł oraz abonamenty postojowe jednodniowe, tygodniowe i miesięczne dostępne dla wszystkich, odpowiednia za – 21 zł, 100 zł, 400 zł.

Opcja ta dostępna jest poprzez specjalną platformę z e-sklepem. Aby skorzystać z tej formy zakupu należy najpierw założyć konto na stronie https://esklep.mzd.czest.pl. Po założeniu konta możemy w pełni skorzystać z
możliwości e-sklepu i dokonać zakupu wybranego przez nas abonamentu.

Drogowcy informują również, że przestała funkcjonować możliwość wykupienia abonamentów poprzez wysłanie stosownego wniosku na adres <mailto:abonamenty@mzd.czest.pl> abonamenty@mzd.czest.pl.

- Jednocześnie warto podkreślić, że zmiana cen abonamentu miesięcznego stawiająca w uprzywilejowanej sytuacji mieszkańców Częstochowy wynika z faktu, że to osoby miejscowe, powinny mieć dostęp do takich zakupów miesięcznych w preferencyjnych cenach. Ponadto jest to jeden z elementów szerszej oferty miejskiej mającej zachęcić osoby funkcjonujące i pracujące w mieście, a mieszkające w jego obrębie tuż za granicami administracyjnymi, do meldowania się w Częstochowie. Podkreślamy jednak, że ceny jednostkowe biletów dla wszystkich parkujących w strefie pozostały w niezmienionej stawce bez wyjątku - mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Źródło: MZD w Częstochowie

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...