poniedziałek, 9 stycznia 2023

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXVI Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2023

Impreza, jak w poprzednich latach, organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa, odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie.

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu szeroko pojętej Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie. Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci.
Zaprezentowane przedstawienia oceniane będą przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe.
Podczas konkursu zostanie wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w 51 Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.


ORATORIUM PAPIESKIE w najbliższą sobotę!

Sobota 1.04.2023, godz. 18.00 Sala koncertowa ORATORIUM PAPIESKIE „SZUKAM WAS” KONCERT W 18. ROCZNICĘ ŚMIERCI JANA PAWŁA II Wystąpią: Orki...