wtorek, 10 stycznia 2023

Filharmonia Częstochowska w styczniu. Sprawdź co polecamy!

 Piątek 27.01.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY Koncert Karnawałowy z PRZEBOJAMI ZESPOŁU BEE GEES

Wystąpią:

  • Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec
  • Marcin Jajkiewicz, Marcin Staszek, Michał Grobelny - vocal
  • Bartłomiej Pięta – dyrygent

Porywający koncert karnawałowy, w którym usłyszymy największe przeboje zespołu Bee Gees. Gorące rytmy „Night fever”, „Tragedy”, „Staying alive” oraz cudowne ballady „More than a woman”, „How deep is your love”, „To love somebody” wykonają wspaniali wokaliści: Michał Grobelny, Marcin Jajkiewicz i Marcin Staszek wraz z Miejską Orkiestrą Dętą Lublińca. Zespół we wrześniu 2022 roku brał udział w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Hiszpanii, gdzie odniósł spektakularny sukces - I miejsce we wszystkich pięciu kategoriach i Grand Prix za całokształt.

***

Czwartek 12.01.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa
KONCERT KATEDRY MUZYKI Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie

Część I
Lesław Podolski – Fanfara Longa (prawykonanie)
Lesław Podolski – Szkic symfoniczny Optima medicina musica est (prawykonanie)
Malcolm Arnold – Koncert na duet fortepianowy i smyczki op. 32
Orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Robert Gawroński – fortepian, Jakub Brawata – fortepianMarek Kudra - dyrygent

Część II

Polskie piosenki czarnobiałego kina w symfonicznych aranżacjach Marcina Mirowskiego

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Zespół wokalny Katedry Muzyki UJD, Joanna Świniarska-Szebeszczyk – śpiew, Przemysław Jeziorowski - przygotowanie zespołu, Marcin Mirowski - dyrygen, Ewa Grabowska-Lis - słowo o muzyce

Katedra Muzyki i Filharmonia Częstochowska zapraszają na doroczny koncert symfoniczny Katedry Muzyki UJD w czwartek, 12 stycznia o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. W programie: prawykonanie dwóch utworów Lesława Podolskiego, przeznaczonych na wielką orkiestrę symfoniczną. Pierwszym z nich będzie FANFARA LONGA, napisana z okazji jubileuszu 50-lecia naszej Uczelni, do tej pory jeszcze nie prezentowana publicznie, a drugim - SZKIC SYMFONICZNY "OPTIMA MEDICINA MUSICA EST", dedykowany nowo powstałemu kierunkowi lekarskiemu. W pierwszej części koncertu usłyszymy także KONCERT NA DUET FORTEPIANOWY I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ Malcolma Arnolda, brytyjskiego kompozytora, twórcy m.in. muzyki do filmu "Most na rzece Kwai". Solistami w koncercie będą pianiści: Robert Gawroński i Jakub Brawata. Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej poprowadzi Marek Kudra.
Druga część wieczoru zostanie poświęcona polskiej muzyce filmowej kina czarno-białego. Dawne przeboje we współczesnych aranżacjach Marcina Mirowskiego zaprezentuje Joanna Świniarska-Szebeszczyk (śpiew), zespół wokalny Katedry Muzyki, przygotowany przez Przemysława Jeziorowskiego oraz orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, którą będzie dyrygował Marcin Mirowski.
Koncert poprowadzi i słowo o muzyce wygłosi Ewa Grabowska-Lis

***


Niedziela 15.01.2023, godz. 16.00 Kościół św. Zygmunta
KONCERT KOLĘD

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – dyrygent
ks. Mikołaj Węgrzyn - prowadzenie

Święta Bożego Narodzenia to piękny moment, który najlepiej celebruje się przy dźwiękach równie pięknej muzyki. Dlatego, jak co roku, Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zaprasza na spotkanie z kolędami z całego świata. W programie znajdą się kolędy i pastorałki różnych narodów. Przeniesiemy się do rozgrzanej Argentyny, poczujemy klimat amerykańskich, rozświetlonych lampkami, śnieżnych świąt w uwielbianych piosenkach. Artyści nie zapomną o rodzimych świątecznych utworach – tych powszechnie znanych, ale i śpiewanych tylko w konkretnych regionach Polski.

WSTĘP WOLNY

***

Czwartek 19.01.2023, godz. 19.00 Sala kameralna
KARNAWAŁ TRWA! CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Olga Wowkotrub – fortepian
Janusz Siadlak - dyrygent i prowadzenie

Karnawałowy koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka i z Olgą Wowkotrub przy fortepianie, w programie słynne arie, duety i chóry z popularnych z oper i operetek m.in. Rossiniego, Pucciniego, Straussa i Dvořáka.
***

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl  

Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...