czwartek, 18 stycznia 2024

Filharmonia Częstochowska zaprasza jeszcze w styczniu na Recital Zofii Kulisiewicz oraz Koncert Karnawałowy

Środa 24.01.2024, godz. 19.00 Sala kameralna

RECITAL WIOLONCZELOWY


Wystąpią:
 • Zofia Kulisiewicz - wiolonczela
 • Przemysław Witek – fortepian
więcej o wykonawcach https://www.filharmonia.com.pl/repertuar/2248-Recital-wiolonczelowy

W programie:
 • Ludomir Różycki - Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 10
 • Szymon Laks - Sonata na wiolonczelę i fortepian
 • Aleksander Tansman - Sonata na wiolonczelę i fortepian
 • Aleksander Tansman - Berceuse (Kołysanka) ŚWIATOWA PREMIERA

Zofia Kulisiewicz zaprasza:
- Mam ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na recital, który zagram wraz z Przemkiem Witkiem w Filharmonii Częstochowskiej już 24 stycznia o godz. 19:00. Zaprezentujemy dla Państwa utwory, które znajdą się na naszej płycie, a dodatkową atrakcją będzie światowa prapremiera Kołysanki Aleksandra Tansmana, miniatury, którą odnalazłam podczas badań do pracy doktorskiej. Opowiem troszkę o muzyce, by zapoznać publiczność z tymi za rzadko wykonywanymi perełkami polskiej kameralistyki. Będzie nam ogromnie miło, jeśli zdecydujecie się spędzić z nami ten środowy wieczór!


BILETY: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie  www.filharmonia.com.pl
 
Piątek 26.01.2024, godz. 19.00 Sala koncertowa

NEW YORK, NEW YORK Koncert karnawałowy

Wystąpią:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Paweł Gusnar – saksofon
 • Adam Klocek - dyrygent

W programie:
 • Leonard Bernstein - Uwertura „Kandyd”
 • Roberto Molinelli - "Four Pictures From New York"
 • John Williams - "Escapades" z filmu Stevena Spielberga "Złap mnie, jeśli potrafisz"

Przeboje muzyki filmowej, w tym "Escapades" Johna Williamsa (pięciokrotnego zdobywcy Oscara za muzykę filmową, a nominowanego w tej kategorii aż 53 razy) z filmu Stevena Spielberga "Złap mnie, jeśli potrafisz"; amerykańska muzyka symfoniczna (w tym legendarnego już Leonarda Bernsteina) oraz kompozycja, dla której tytułowa metropolia była natchnieniem i tematem "Four Pictures From New York" Molinelli’ego - w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka oraz saksofonisty Pawła Gusnara.

Paweł Gusnar saksofonista, kameralista, pedagog, profesor doktor habilitowany. Od roku 2003 pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest artystą wszechstronnym, otwartym na różne style i formy ekspresji. Na równie wysokim poziomie łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Jest propagatorem muzyki współczesnej, inspiratorem i pierwszym wykonawcą wielu dzieł polskich kompozytorów (dla niego powstało ponad 80 utworów, w tym aż 16 na saksofon z orkiestrą). Od 2015 roku nakładem Ars Musica i Chopin University Press ukazują się serie nut sygnowane jego nazwiskiem (m.in. Paweł Gusnar Collection). Jest również autorem Studiów orkiestrowych na saksofon (2018). Koncertuje na estradach prestiżowych sal koncertowych – filharmonicznych i kameralnych, w Polsce i za granicą, również w ramach znaczących festiwali. Jako solista występował z niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce. Od 1998 r. stale współpracuje z Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią i Polską Orkiestrą Radiową, z którymi grał pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, m.in.: Stanisława Skrowaczewskiego, Tadeusza Strugały, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Rajskiego, Wojciecha Rodka, Jacka Rogali, Antoniego Wita, Kazimierza Korda, Jerzego Maksymiuka, Wojciecha Michniewskiego, Marka Minkowskiego, Sławomira Chrzanowskiego, Agnieszki Duczmal, Tomasza Bugaja, Rolfa Becka, Johna Axelroda, Massimiliano Caldiego, Valery'ego Gergieva, José Marii Florência, Jean-Jacques’a Kantorowa, Jacka Kaspszyka, Michała Klauzy, Jerzego Swobody, Renato Rivolty, Jana Miłosza Zarzyckiego, a także Ennio Morricone, Marii Schneider i José Cury. W zakresie muzyki jazzowej i rozrywkowej współpracuje z najlepszymi polskimi orkiestrami i big bandami, m.in. Adama Sztaby, Tomasza Szymusia, Krzysztofa Herdzina czy Kukla Band Zygmunta Kukli. Występuje także jako muzyk sesyjny (liczne produkcje TV i nagrania radiowe). Zasiada w jury konkursów i prowadzi kursy mistrzowskie w najlepszych ośrodkach muzycznych świata – od Korei Południowej i Chin, przez liczne kraje europejskie, po Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA. W dorobku ma ponad 60 płyt CD, w tym blisko 20 autorskich i współautorskich. Jest zdobywcą czterech „Fryderyków” (2014, 2015, 2016, 2019), Armatki Kultury za rok 2019 (za płytę Masses, DUX 1613), Pizzicato Supersonic Award (2009). Trzykrotnie był nominowany do tytułu Koryfeusza Muzyki Polskiej (2014, 2015, 2017). Uzyskał także nominację do International Classical Music Awards 2020 oraz do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej (2017). Jest założycielem i dyrygentem Warsaw Saxophone Orchestra, z którą koncertuje w Polsce i za granicą. Angażuje się w działania popularyzujące naukę, kulturę i sztukę.

BILETY: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie  www.filharmonia.com.pl oraz 40 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii


LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...