środa, 3 stycznia 2024

Jurajska szykuje 12 edycji „garażówki”. Pierwsza już 14 stycznia

Na 2024 rok Galeria Jurajska zaplanowała aż 12 edycji „Jurajskiej Garażówki”. Pierwsza, tegoroczna wyprzedaż garażowa szykuje się już 14 stycznia. Sprzedawać na niej może każdy mieszkaniec regionu, który chce uprzątnąć garaż, przewietrzyć szafę lub pozbyć się nadmiaru rzeczy na regałach, a przy okazji nieco zarobić.

Jedyna w Częstochowie wyprzedaż garażowa wraca i to w nowej odsłonie. Już 14 stycznia w Galerii Jurajskiej odbędzie się pierwsza w tym roku edycja popularnej „garażówki”. Tradycyjnie na stoiskach nie zabraknie kultowej ceramiki, szkła z Ząbkowic i porcelany z epoki PRL-u, retro biżuterii, książek, płyt CD i winylowych, zabawek oraz ubrań i dodatków vintage, które pamiętają jeszcze modę lat 70-tych, 90-tych czy Y2K.

Ponadto łowcy skarbów znajdą tu różnego rodzaju przedmioty kolekcjonerskie, w tym chociażby fotografie, dawne gazety, grafiki, plakaty, monety, medale czy komiksy. Całość oferty nadchodzącej garażówki dopełni natomiast lokalne rękodzieło oraz rzeczy upcycle, czyli takie którym nadano nowe życie.

Garażówka to prawdziwy raj dla fanów vintage, targów staroci oraz przedmiotów z duszą. Tutaj można znaleźć praktycznie wszystko. Nie brakuje pożądanych dziś rzeczy z minionych epok, prawdziwych antyków, ale także nostalgicznych bibelotów, które cieszą oko i wzbogacają domowe kolekcje – mówi Teresa Szajer, organizatorka „Jurajskiej Garażówki” w Galerii Jurajskiej.

Ciekawostką imprezy jest to, że praktycznie każdy może tu sprzedawać, pod warunkiem, że nie zajmuje się profesjonalnie sprzedażą np. staroci. – Wśród handlujących na naszej garażówce nie znajdziemy profesjonalnych handlarzy ani sklepów z antykami czy rzeczami vintage. To wydarzenie dla mieszkańców Częstochowy i okolic – tłumaczy organizatorka.

Cała impreza ma charakter sąsiedzkiego spotkania, tak jak ma to miejsce w USA, skąd pochodzi idea „garażówek”. Oznacza to, że każdy, kto chce odsprzedać używane i uszanowane rzeczy, zalegające np. w garażu, na strychu, w szafie czy na regałach, może zgłosić swój udział w imprezie, rozstawić w Jurajskiej stoisko i sprzedawać rzeczy z drugiej ręki – zachęca Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.

Nabór sprzedających wciąż trwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 stycznia pod adresem mailowym galeria@jurajska-garazowka.pl W jego treści należy dokładnie opisać asortyment, który planuje się sprzedawać. O przyjęciu do grona sprzedających decyduje atrakcyjność oferty. Liczba miejsc dla sprzedawców jest ograniczona. Udział w „garażówce” jest bezpłatny.

– „Garażowka” w Jurajskiej to szansa na to, aby mądrze i w duchu zero waste pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które często od lat zbierają kurz. Zamiast wyrzucać, można je po prostu odsprzedać. Dla kupujących to z kolei okazja do tego, aby za grosze wyłowić prawdziwe perełki, rzeczy unikalne i z historią – dodaje.

Wyprzedaże garażowe w Galerii Jurajskiej organizowane są cyklicznie już od wiosny 2022 roku. Tylko w 2023 roku impreza ta przyciągnęła ponad 1300 sprzedawców z całego regionu, a także dziesiątki tysięcy kupujących. – Wyprzedaże garażowe w Jurajskiej na stałe wpisały się już w kalendarz imprez w Częstochowie, a co najważniejsze w kalendarz regionalnych wydarzeń vintage, przyciągając kolekcjonerów i miłośników rzeczy z drugiej ręki. Dziś to największa tego typu impreza w regionie – dodaje Anna Borecka

„Garażówka” zaplanowana na 14 stycznia odbywa się w godzinach od 12.00 do 16.00. Jej organizatorem w Galerii Jurajskiej jest wydawca „Życia Częstochowy i Powiatu”.

Kalendarium wyprzedaży garażowych w 2024 r.:

14 stycznia, 11 lutego, 10 marca, 14 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia, 8 września, 13 października, 10 listopada, 8 grudnia

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...