piątek, 19 stycznia 2024

HERODY 2024

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXVII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2024. 


Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem, ale także integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

Podsumowanie i część konkursowa odbędzie się 21 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Prezentowane przedstawienia oceniane będą przez Jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Podczas konkursu zostanie również wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w 52. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

Impreza organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa. 

-- 

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...