wtorek, 30 stycznia 2024

Wrażliwość na słowa XXXV Regionalne Spotkania Recytatorskie dla dzieci i młodzieży

Spotkania mają charakter konkursowy. Są jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/mówienia scenicznego w województwie śląskim. Adresowane są do dzieci i młodzieży (w 3 grupach wiekowych - uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP).


Celem Spotkań jest przede wszystkim zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą, do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy. Spotkania sprzyjają pielęgnowaniu kultury języka polskiego, uczestnikom oraz ich opiekunom, umożliwiają integrację i wymianę doświadczeń. Warunkiem udziału jest przygotowanie utworu poetyckiego i fragmentu prozy (w najmłodszej grupie wiekowej możliwe jest zastąpienie prozy drugim utworem poetyckim). Łączny czas prezentacji obu tekstów nie powinien przekroczyć 6 minut. Powołani przez organizatora jurorzy będą oceniać dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa.

Do udziału w Spotkaniach zapraszamy dzieci i młodzież z subregionu północnego województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański).

Terminy eliminacji konkursowych, organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie:
17 – 18 kwietnia br. – dla uczestników z powiatu częstochowskiego,
22 – 23 maja br. – etap regionalny.


Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się 29 maja br. o godz. 17.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury.

Szczegółowe informacje, regulamin i wzór karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej rok.czestochowa.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach.

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...