wtorek, 30 stycznia 2024

FERIE w mieście. Sprawdź ofertę.

Dla tych, którzy spędzą ferie zimowe w Częstochowie, atrakcji raczej nie braknie.


Ofertę wycieczek, wyjazdów jednodniowych i innych form wypoczynku przygotowały niektóre szkoły. O możliwość zapisu należy pytać w poszczególnych szkołach, ponieważ niektóre z ofert kierowane są do dzieci danej placówki. 


Zajęcia w ferie zorganizują szkoły podstawowe nr 1, 2, 8, 9, 13, 16, 21, 24, 31, 35, 36, 37, 38, 46, 49, 52, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Zespól Szkół im. B. Prusa, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Zespół Szkół Technicznych oraz Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze 1 i 5.


Muzeum Częstochowskie zaprasza na warsztaty z zakresu archeologii, etnografii, historii, sztuki, przyrody, ekologii oraz techniki. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. Muzeum - 504 757 502, a dla zajęć w Multicentrum Zodiak – 504 757 598. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8–14. W przypadku grupy zorganizowanej koszt zajęć to 10 lub 15 zł od osoby, a uczestnicy indywidualni zapłacą 15 zł od osoby. Są i zajęcia dla przedszkolaków i dla młodzieży szkół średnich. Wszelkie szczegóły ,,muzealnych” ferii są na stronie www Muzeum.


Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater’’ wychodzi z propozycją warsztatów plastycznych, muzycznych i teatralnych. W planie także spotkania podróżnicze. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji pod nr tel. 34 324 36 38 i w kalendarzu wydarzeń na stronie OPK.

Ferie w teatrze? 

Dlaczego nie! Teatr im. Adama Mickiewicza proponuje repertuar dla najmłodszych! Do wyboru ,,Czerwony kapturek’’ w reż. Dariusz Wiktorowicza 31 stycznia (godz. 10) i ,,Jak zostać smokiem’’ w reż. Karoliny Okurowskiej-Wabnic 7 lutego (godz. 10).


Miejskie kino studyjne OKF ,,Iluzja’’ przygotowało na ferie specjalny repertuar w ramach programu ,,Młody Iluzjonista’’. 

Od 27 stycznia do 11 lutego, z wyjątkiem poniedziałków, prezentowane będą codzienne seanse. W programie: ,,Pies i robot’’, ,,Katak. Podwodna przygoda’’, ,,Akademia Pana Kleksa’’, ,,Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa’’ oraz ,,Wyspa Puffinów’’. Bilety kosztują 16 zł. Dodatkowo OKF zaprasza na warsztaty – m.in. tworzenia ruchomych zabawek, ,,zabawek z recyklingu”, zaskakującego ,,lasu w słoiku” czy stempli z wzorami na odzież. Konieczne są wcześniejsze zapisy i obecność opiekuna podczas warsztatów. Wstęp w cenie 10 zł, a szczegóły na stronie OKF.


MOSiR zachęca do zapisów na feryjne kursy pływania na pływalni ,Sienkiewicz Częstochowa". 

Kursy podzielone są na dwa terminy. Pierwszy startuje 29 stycznia i będzie odbywał się codziennie aż do 2 lutego. Druga tura rozpoczyna się 5 lutego i trwa do 9 lutego. Zajęcia w grupach 10-osobowych będą podzielone na 5 godzin lekcyjnych po 45 minut, od poniedziałku do piątku ( dzieci młodsze (podstawy) – godz. 9.00, starsze (doskonalenie) – godz. 9.45). Minimalny wiek to 7 lat, a koszt kursu wynosi 180 złotych. O udziale decyduje kolejność wpłat. Więcej informacji pod nr tel. 34 393 00 64.


Prawdziwie aktywne ferie zapewnią częstochowskie organizacje i kluby sportowe, takie jak Stowarzyszenie Klub Sportowy Quick Shot Kickboxing, Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Sportowiec, Rugby Club Częstochowa, Częstochowska Akademia Sportu i Rekreacji „SCOUT” i wiele innych. O szczegóły należy pytać konkretnego organizatora.


Dla najmłodszych, którzy chcieliby sprawdzić się w grze w piłkę nożną, Mała Akademia Raków organizuje dwutygodniowe warsztaty, w ramach których odbędą się treningi, zwiedzanie klubu, ale i zajęcia taekwondo, wyjścia do kina. Cena warsztatów to 790 złotych za 5 dni zajęć. Więcej informacji na stronie RKS Raków.


Swoje propozycje przygotował też niezawodny ZGM TBS we współorganizacji z Fundacją Chrześcijańską Adullam, Wydziałem Prewencji KMP, MDK i MOSiR. Podopieczni i podopieczne ,,Adullamu” spotkają się więc na warsztatach aktorskich z Martą Honzatko, z częstochowskimi policjantami – i ich przepięknymi i mądrymi czworonogami, będą mogli poszaleć na miejskim lodowisku, popływać na basenie MDK-u czy z bliska poznać konie w stadninie ,,Lambada”.

Źródło: UM

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...