czwartek, 25 stycznia 2024

KOLEJNY ODCINEK ALEI WOJSKA POLSKIEGO PRZEJEZDNY OD CZWARTKU 25 Styczna

25 stycznia przed południem w pełni przejezdny został odcinek między aleją Jana Pawła II a Krakowską na przebudowanej DK-91. Możliwy jest wjazd i wyjazd z Krakowskiej – z wykorzystaniem rond pod zamkniętym jeszcze wiaduktem.Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w czwartek od godzin przedpołudniowych udrożniony zostanie kolejny odcinek alei Wojska Polskiego. Możliwy będzie dojazd nową "gierkówką" do ul. Krakowskiej z wjazdem i wyjazdem w obu kierunkach - z wykorzystaniem czynnych już rond. Jednocześnie wykonawca inwestycji zapowiada otwarcie połączenia z ul. Rejtana (na przedłużeniu Krakowskiej po wschodniej stronie trasy) w przyszłym tygodniu.
Relacja północ-południe na odcinku DK-91: aleja Jana Pawła II – ul. Krakowska zostanie więc otwarta wraz z nowym dwupoziomowym skrzyżowaniem na wysokości ul. Legionów oraz mostem nad Wartą. Nieczynny będzie jeszcze nowy wiadukt na wysokości ul. Krakowskiej, wyprowadzający ruch dalej na południe.

Do momentu pełnego oddania do użytku przebudowanej alei Wojska Polskiego od północnej strony ruch będzie się odbywał tak jak dotychczas, poprzez aleję Jana Pawła II w celu uniknięcia wjazdu tranzytu na nie w pełni drożną jeszcze trasę oraz kolizyjnych sytuacji przy włączaniu się do ruchu.

Kolejne informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w związku z aleją Wojska Polskiego Miejski Zarząd Dróg ma podać niebawem, w kolejnych komunikatach.

Grafika pokazuje zakres zmian od 25 stycznia (na zielono zaznaczono czynne pasy ruchu).

Źródło UM

LATO 2024 tuż, tuż! Sprawdź pomysły na udany urlop w Biurze Podróży Gandalf Częstochowa

Biuro Podróży Gandalf z Częstochowy  zaprasza:  https://gandalf.pl Tu znajdziesz oferty, którym nie będziesz się mógł oprzeć. Gandalf to ...