środa, 24 stycznia 2024

[KRAJ] Samorządowcy zagrają z WOŚP. Na aukcjach mecz z prezydentem i pomoc w gospodarstwie rolnym

W niedzielę, 28 stycznia rozpocznie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączą się nie tylko tysiące wolontariuszy, ale również samorządowcy. Do wylicytowania jest między innymi mecz tenisa z Aleksandrą Dulkiewicz i prace wójta w gospodarstwie rolnym.


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Tysiące wolontariuszy w kraju i za granicą będą zbierać datki na zakup urządzeń do diagnozowania i rehabilitacji pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

Co na licytację przeznaczyli samorządowcy?

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierają też liczni samorządowcy. Prócz wydarzeń i koncertów, urzędnicy biorą udział w aukcjach charytatywnych, oferując swoje usługi i cenne pamiątki.

Stefan Grodzki wójt gminy Kulesze Kościelne w ramach licytacji oferuje dzień pracy w gospodarstwie rolnym. Zwycięzca aukcji będzie mógł poprosić wójta o wykonanie dowolnych prac w zagrodzie.

W tym roku na licytację przeznaczyłem dzień pracy w gospodarstwie rolnym. Stąd pantofle zamienię na te oto gumiaczki, białą koszulę na kraciastą, sprzęt mam swój. Także cokolwiek zdecydujecie, czy to będzie praca przy zwierzętach, czy w innej formie w gospodarstwie rolnym, oddaję się do waszej dyspozycji. Zapraszam do licytacji 28 stycznia” – poinformował w mediach społecznościowych.

W Andrychowie mieszkańcy będą mogli wygrać w licytacji kolację z burmistrzem miasta Tomaszem Żakiem. Dodatkowo w trakcie posiłku wspólnie skosztują chleba, który upiecze włodarz.

Burmistrz, jako charyzmatyczny piekarz, chwilowo zmieniający swoją rolę, poświęci czas na wybór najlepszych składników i pieczenie chleba zgodnie ze sprawdzoną szlachetną recepturą! Dodatkowo, burmistrz zaprosi zwycięzcę wraz z osobą towarzyszącą na wyjątkową kolację w jednej z andrychowskich restauracji. Będzie to niepowtarzalna okazja do spędzenia wieczoru przy pysznym jedzeniu i ciekawych rozmowach z włodarzem Andrychowa” – zachęca lokalny sztab WOŚP.

Do licytacji włączyli się także prezydenci większych miast. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przeznaczył na aukcję fotele z loży cesarskiej Teatru Słowackiego. Podkreślił, że zasiadali w niej przywódcy państw, prezydenci Krakowa i postaci historyczne, takie jak Józef Piłsudski i Ignacy Mościcki. W Poznaniu mieszkańcy mogą wylicytować od prezydenta Jacka Jaśkowiaka dwudziestokilogramową kostkę ze Starego Rynku. Z kolei w Gdańsku zwycięzca aukcji zagra mecz tenisa z prezydent miasta Aleksandrą Dulkiewicz.
Festyny, koncerty i kiermasz kulinarny

Główne obchody wydarzenia tradycyjnie odbędą się w Warszawie. Na błoniach Stadionu Narodowego wystąpi wielu artystów, w tym Krzysztof Zalewski, zespół Enej i Tulia. O godzinie 20.00 Jerzy Owsiak wraz ze sztabem wypuszczą „światełko do nieba”.

Wydarzenia z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się również w innych miastach i gminach. Legnica zaprasza na Legnicki Marsz i Bieg z Serduszkiem. Po wysiłku fizycznym będzie można spróbować placków prosto z patelni, a na chętnych czeka także pokaz rzeźby w lodzie i animacje.

W Kaliszu główna impreza rozpocznie się o godzinie 15.00. Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mogli wysłuchać występów lokalnych artystów i honorowo oddać krew w zorganizowanej przez sztab zbiórce.

Podczas finału na ulicach Kalisza kwestować będą setki wolontariuszy. W tym roku kaliski finał WOŚP odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29. Start o godzinie 15:00. Na scenie zobaczymy lokalnych artystów. Kulminacją wydarzenia będzie balonowe światełko do nieba o godzinie 20:00” – informuje urząd miasta.

W Oświęcimiu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowany pierwszy raz. Dla mieszkańców przygotowano między innymi pokazy iluzji, przejazd motocyklistów i kurs pierwszej pomocy. Wieczorem rozpocznie się koncert finałowy po którym mieszkańcy puszczą tradycyjne „światełko do nieba”.

W Wasilkowie urzędnicy postanowili uczcić WOŚP przygotowując kiermasz kulinarny. Jednak jak co roku gmina nawiązała współpracę ze sztabem w Białymstoku i właśnie tam zorganizuje festyn.

Tak jak w poprzednim roku gmina Wasilków przygotowała dla Was kiermasz dobroci kulinarnych! Będą to między innymi ciasta, rozgrzewająca grochówka, a nawet GRILL! Czyli dla każdego coś dobrego! Serdecznie zapraszamy!” – pisze w mediach społecznościowych sztab WOŚP Białystok.

Źródło UM, WOŚP

Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Polska Noc Kabaretowa 2024 w Częstochowie przed nami!

Polska Noc Kabaretowa 2024 25.10.2024, godz. 20.00 Hala Sportowa Częstochowa Są gibcy, są silni, są w olimpijskiej formie! Przybywamy do Was...