środa, 7 grudnia 2022

Iluminacja świąteczna rozbłysła w centrum miasta

Na placu Biegańskiego i w częstochowskich Alejach można już podziwiać okazałą iluminację świąteczną, której centralnym punktem jest bożonarodzeniowa choinka - w tym roku daglezja zielona.

Dzięki Częstochowskiej Organizacji Turystycznej 6 grudnia na placu Biegańskiego pojawił się Mikołaj w elfiej obstawie. W rozdawaniu pierniczków mikołajowej drużynie pomagał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Od wtorku w pełni możemy podziwiać świetlną aranżację, która roboczo została nazwana "Leśne spotkania".

Tegoroczne ozdoby świąteczne (3D) na placu Biegańskiego to: Zimowe drzewo, Renifer, Leśna łania, Sanie z trzema biegnącymi reniferami, Huśtawka-złoty lampion oraz 4 szt. stojących dekoracji latarniowych.

Centralnym elementem wystroju jest 12-metrowa choinka udekorowana sznurami świetlnymi. Kolorystyka oświetlenia świątecznego to barwy: ciepło biała i złota. Plac dekorują także ozdobione kurtynami świetlnymi drzewa oraz 2 przewieszki ramowe (2D) między latarniami, pozostałe 5 przewieszek ramowych znajduje się w ciągu Alei.

Dodatkowo na placu znajdują się dwa elementy ufundowane przez sponsorów. Leśna fotorama (2D) od firmy TEL-BRUK oraz niedźwiedź (2D) od firmy GRAMAR z Lublińca. Renowacje płotków do ogrodzenia choinek (na placu Biegańskiego i na placu Orląt Lwowskich) wykonał DOMBUD. Na balkonie Ratusza znajdują się girlandy ze sztucznego igliwia, dodatkowo podświetlone.

Dekoracje świąteczne (2D) w III Alei ufundowała firma JAWO. Są to: Mikołajkowa fotorama, dwa zajączki i lisek. Ozdoby tradycyjnie towarzyszą "Dziewczynce z gołębiami".

Na odcinku III alei NMP drzewa ozdobione są kurtynami świetlnymi. Całe Aleje udekorowane są 72 girlandami ledowymi (kolor oświetlenia biały-zimny).

Koszt wypożyczenia elementów do dekoracji Placu Biegańskiego to 155 tys. zł. Dodatkowo wkład finansowy sponsorów w dekorowanie miasta to ok. 30 tys. zł.

Źródło: UM Częstochowy

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe   realizowane przez firmę Pekabex Development  nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie.  Po...