środa, 28 grudnia 2022

Zapraszamy na wystawę fotografii Anny Wyszyńskiej "Gdy słyszę Lwów..."

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż i zwiedzanie wystawy fotografii Anny Wyszyńskiej "Gdy słyszę Lwów..." - poniedziałek 9 stycznia 2023 r. godz. 18.00. Ekspozycja będzie prezentowana w Galerii FOTOPOBUDKA ROK-u do 3 lutego br.


- Tytuł wystawy „Gdy słyszę Lwów...” jest nawiązaniem do słów urzędnika dworu cesarza Austrii, który miał powiedzieć: „Gdy słyszę Lwów, uchylam kapelusza”. Bezpośrednim impulsem do przygotowania wystawy jest fakt, że trudno byłoby dzisiaj pojechać do Lwowa. Można jednak przez fotografie odnowić zachwyt nad tym miastem, jego klimatem i przeszłością. Zdjęcia pochodzą z wyjazdów w latach 2017 – 2019, a kluczem do ich wyboru był zamiar pokazania fragmentu historii Lwowa z końca wieku XIX i pierwszych dekadach wieku XX. - Anna Wyszyńska.

Wstęp wolny.

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...