piątek, 16 grudnia 2022

Koncert Chóru „Pochodnia” i Wielka Galeria Świątecznych Choinek – to kolejne świąteczne atrakcje Jurajskiej

W Jurajskiej już można oglądać Wielką Galerię Świątecznych Choinek, a na sobotę, 17 grudnia, centrum przygotowało zabawy i warsztaty kreatywne dla dzieci. 18 grudnia w galerii pojawi się natomiast ze świątecznym repertuarem Chór Męski „Pochodnia” z Częstochowy.


W Galerii Jurajskiej trwa wielkie odliczanie do świąt i kolejne dni przynoszą kolejne atrakcje. W centrum handlowym stanęła właśnie Wielka Galeria Świątecznych Choinek. Stworzyli ją nie profesjonalni dekoratorzy, a dzieci z 12 przedszkoli w regionie.

Przez kilka dni maluchy pod czujnym okiem opiekunek przyozdabiały drzewka, które można dziś podziwiać w galerii. Spośród nich już 17 grudnia wyłonione zostanie to najpiękniejsze. Wybierze je specjalne jury, któremu przewodzić będzie znany częstochowski artysta-plastyk.

Przedszkole, które stworzyło najpiękniejszą choinkę będzie też nagrodzone sprzętem elektronicznym.

Także mieszkańcy Częstochowy i okolic mogą do 16 grudnia głosować na drzewka. Na facebookowym fan page’u Galerii Jurajskiej trwa właśnie plebiscyt, który ma wyłonić „Choinkę Publiczności”.

– Już po raz drugi zaprosiliśmy dzieci do naszej zabawy, powierzając im stworzenie jednej z najważniejszych świątecznych dekoracji w Galerii Jurajskiej. Efekty są zjawiskowe. Maluchy wykazały się niesamowitą pomysłowością, tworząc unikalne dekoracje, których nie powstydziliby się najlepsi artyści – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Także na 17 grudnia przygotowano sporo atrakcji w galerii. Dzieci z przedszkoli, które stworzyły choinki, zaprezentują w centrum swoje przedstawienia. Nie zabraknie także zabawy. W Jurajskiej działać będzie Fabryka Elfów, w których odbywać będą się warsztaty kreatywne.

Będzie można nauczyć się m.in. ozdobnie pakować prezenty, ciekawie wiązać wstążki, tworzyć unikalne pudełka na prezenty, a także dekorować mini choinki. Wszystko pod okiem uzdolnionych plastyczek. Do tego w centrum powstanie Baśniowa Kraina Wesołych Elfów, w której będzie można zobaczyć m.in. pokazy żonglerki i akrobacji, pośpiewać na żywo, a także nauczyć się układów tanecznych.

Wszystkie atrakcje dostępne będą od 12 do 18.


Dzień później, w niedzielę, 18 grudnia w Galerii Jurajskiej będzie można natomiast posłuchać kolęd, pastorałek i popularnych piosenek świątecznych. W obiekcie wystąpi Chór Męski „Pochodnia” z Częstochowy, który zaprezentuje się w specjalnym, gwiazdkowym repertuarze. Wystąpi też orkiestra. Początek koncertu o godz. 12.

Nic tak nie wprowadza nastroju świątecznego jak muzyka. Kolędy i pastorałki tworzą wyjątkowy klimat, który już w niedzielę będzie można poczuć w Jurajskiej. W przygotowanym programie znajdzie się kilkanaście doskonale znanych kolęd w wykonaniu jednego z najstarszych częstochowskich chórów. Będzie magicznie – zapowiada przedstawicielka Jurajskiej.Ponadto, do 23 grudnia można jeszcze odbyć przejażdżkę Expressem Polarnym, który znaleźć można na ostatnim piętrze centrum handlowego. Ciuchcia składa się z lokomotywy oraz aż 3 wagonów pasażerskich i może zabrać jednocześnie do 12 dzieci. Kurs nią można odbyć w godzinach od 12.00 do 20.00. Stacja początkowa kolejki znajduje się na poziomie +2 galerii tuż przy sklepie Reserved. Przejażdżki są bezpłatne.


Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...