środa, 7 grudnia 2022

"Świąteczna zbiórka krwi" w Częstochowie. Podziel się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze

17 grudnia Częstochowski Legion - Klub HDK organizuje "4 Świąteczną zbiórkę krwi". Odbędzie się ona w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38 w godz. 10-14.

"Zdaj egzamin z człowieczeństwa - oddaj krew na święta!" - m. in. takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu.

- Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjemnej atmosferze i z dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze, krwią czyli lekiem, którego nie można wyprodukować - mówi Piotr Gajda, koordynator oddziału Częstochowski Legion - Klub HDK. - Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz będzie można przekąsić coś słodkiego.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Źródło: Częstochowski Legion - Klub HDK

[KINO] 31 maja do kin wchodzi „Jedno życie” z niezwykle przejmującą kreacją Anthony’ego Hopkinsa. WYGRAJ ZESTAW KOSMETYKÓW!

Skromny i niczym specjalnym niewyróżniający się urzędnik z Londynu dziś ponownie jest na ustach całego świata.  W minioną niedzielę, 19 maja...