czwartek, 15 grudnia 2022

RIPH nagrodziła najlepsze produkty na Jurze i wręczyła okolicznościowe wyróżnienia

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie po raz kolejny przyznała nagrody w konkursie "Jurajski Produkt Roku". Tym razem z okazji jubileuszu trzech dekad jej istnienia wręczono także okolicznościowe wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazł się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa powstała z połączenia Częstochowskiej Izby Gospodarczej i Izby Gospodarczej Regionu Częstochowskiego. Grupę założycielską stanowiło 60 osób. Wybrano z nich radę oraz prezydium. RIPH zarejestrowano oficjalnie w 1992 roku.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie jest organizacją wspierającą rozwój gospodarczy regionu, tworzącą warunki sprzyjające lokalnej przedsiębiorczości. Reprezentuje na rozmaitych formach i w kontaktach z władzą publiczną wszelkich szczebli interesy zrzeszonych w niej firm, a są to zwłaszcza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Służy im doradztwem, organizuje szkolenia, jest platformą wymiany kontaktów i doświadczeń. Współpracuje też z lokalnymi uczelniami i szkołami (średnimi, zawodowymi, branżowymi) oraz samorządem Częstochowy w realizacji działań edukacyjnych, budowania współpracy szkół z firmami czy tworzenia warunków dla rozwoju zawodowego.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się 12 grudnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Dla Izby była to okazja, aby uhonorować osoby, które przyczyniły się do jej rozwoju i wspólnie z nią angażują się w działania dla Częstochowy i regionu. Wyróżniony został m.in. prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który przekazał z kolei prezesowi Zarządu RIPH Andrzejowi Broniewskiemu i prezydentowi Rady Tadeuszowi Szymankowi gratulacje i życzenia.

Najlepszym łącznikiem samorządu ze środowiskiem gospodarczym są podmioty zrzeszające przedsiębiorców, będące swego rodzaju samorządem gospodarczym naszego miasta – mówił lokalnym mediom prezydent. – Obchodząca swój jubileusz Izba aktywnie reprezentuje częstochowskie środowisko przedsiębiorców. Cieszę się, że współpracujemy już od tak wielu lat.

Wyróżniono też zastępcę prezydenta Częstochowy Piotra Grzybowskiego oraz Annę Tymoshenko, kierującą Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta. Izba doceniła też współpracę z częstochowskimi uczelniami i szkołami średnimi, firmami czy instytucjami wspierającymi biznes oraz rynek pracy, wręczając wyróżnienia ich reprezentantom.

Potem podsumowano XXII edycję konkursu ,,Jurajski Produkt Roku”, nagradzając osiągnięcia 10 firm i instytucji działających w naszym regionie.
 
Poniżej przedstawiamy wszystkich nagrodzonych i serdecznie gratulujemy

1.ANITA BUJANOWSKA w kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu – Etyka w Biznesie
2.BMF BOGUSŁAW FOSZMANOWICZ w kategorii Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
3.P.U.H. CENTER Edyta Sołtys w kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu – Etyka w Biznesie
4.EPIKA KOTYNIA-KOTYNIA-STRÓŻNY SPÓŁKA JAWNA w kategorii Produkt bądź usługa budowlana
5.FORTUM POWER AND HEAT POLSKA SP. Z O.O. w kategorii Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
6.KLUB BIZNESU SILESIA w kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu – Etyka w Biznesie
7.HEATHOME Łukasz Knysak w kategorii Najlepsza Firma Rodzinna
8.MIASTO I GMINA OLSZTYN otrzymuje dwie statuetki w kategoriach: Produkt bądź usługa budowlana oraz Produkt inny – Dziedzictwo narodowe
9.SKARBIEC TOWARZYSTWO FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH S.A. w kategorii Usługa
10.VELECO SP. Z O.O. w kategorii Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii
W programie wieczoru był jeszcze spektakl „Cudowna terapia” w wykonaniu aktorek i aktorów miejskiej sceny oraz spotkanie uczestniczek i uczestników we foyer gmachu Teatru.


Źródło: UM Częstochowy, foto RIPH

Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...