piątek, 12 maja 2023

Sezon atrakcji plenerowych Galerii Jurajskiej otwarty

Kwitnące właśnie Bulwary Jurajskie nad Wartą, dwa duże boiska do siatkówki plażowej, place zabaw dla dzieci, a także olbrzymi lunapark, który przyjechał z Czech – to tylko niektóre z plenerowych atrakcji Jurajskiej, które można odwiedzać wiosną i latem.


W Jurajskiej rozpoczął się sezon atrakcji plenerowych. Dla odwiedzających znów dostępne są dwa olbrzymie boiska do siatkówki plażowej. Fani aktywności pod chmurką znajdą tu profesjonalnie przygotowane przestrzenie ze świeżym piaskiem, siatkami i siedziskami, w których można organizować amatorskie lub profesjonalne turnieje, a także pikniki połączone np. z zawodami.

Boiska są ogólnodostępne dla każdego, kto chce zagrać w siatkówkę. Można tu rozgrywać własne turnieje, kibicować profesjonalnym zawodnikom w czasie ich zmagań i treningów, a także aktywnie spędzać czas wolny z przyjaciółmi i rodziną – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Zabawa na boiskach nie wiąże się z żadnymi opłatami, nie trzeba też wcześniej rezerwować miejsca. Można z nich korzystać w godzinach otwarcia galerii - dodaje. Warto się jednak upewnić wcześniej, czy nie organizowane są jakieś zawody.

Tych w wiosenno-letnim sezonie tu nie zabraknie. W okresie od maja do sierpnia na boiskach regularnie trenować będą bowiem zawodniczki KS Częstochowianka, a także Klub Sportowy Norwid Częstochowa. Szykuje się także intensywny sezon profesjonalnych zawodów.

28 maja rozegrany zostanie Półfinał Mistrzostw Śląska w Kategorii Młodziczek, a 3 czerwca Półfinał Mistrzostw Śląska w Kategorii Juniorek Młodszych. Na 5 i 6 sierpnia zaplanowano Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, a na 3 września Mistrzostwa Częstochowy 40+. 1 i 2 lipca będzie można tu oglądać zmagania w… tenisie na piachu.

Ponadto od początku maja przed Jurajską działa „Luna-Park Kamenický”, czyli wesołe miasteczko, które liczy sobie aż 10 atrakcji. Można tu skorzystać z przejażdżki m.in. na: 32 metrowym diabelskim młynie, karuzeli łańcuchowej, która wznosi się na 30 metrów czy wahadle, które obraca się 360 stopni. Nie brakuje tu też kolejek i karuzel dla dzieci, trampolin Eurobungee czy Autodromu.

To plenerowa atrakcja dla każdego, kto lubi dreszczyk emocji. Coś dla siebie znajdą w Luna Parku zarówno dorośli szukający wrażeń, którzy mogą poczuć ciężar grawitacji, jak również dzieci, które chcą się po prostu dobrze bawić i miło spędzić czas z rodziną lub rówieśnikami – mówi.

Na relaks można liczyć też na Bulwarach Jurajskich. Mająca 1,3 tys. m kw. przestrzeń nad Wartą właśnie rozkwitła tysiącami roślin miododajnych. Można w niej znaleźć m.in. aleje spacerowe wśród roślinności, kilkanaście ławek, a nawet tzw. mokry chodnik, czyli fontannę strzelającą wodą i sadzawkę. Dla najmłodszych stworzono tu natomiast 2 place zabaw – dla dzieci małych i nieco starszych.

Bulwary Jurajskie to nic innego jak zielony miejski ogród, w którym można odpocząć od zgiełku, poczytać książkę, zorganizować sobie piknik, poćwiczyć jogę czy pomedytować pośród kwitnących właśnie kwiatów, ozdobnych traw i drzew. To także miejsce dla aktywnych, wzdłuż bulwaru znajduje się bowiem aleja idealna do jazdy na rolkach czy na rowerze – mówi.

Wszystkie atrakcje plenerowe Jurajskiej są ogólnodostępne i czynne w godzinach działania galerii.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR


Włoskie perełki na początek wakacji - Almatur zaprasza na Capri i Lazurowe Wybrzeże

Rozpocznij wakacje po włosku! Tylko teraz w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR CZĘSTOCHOWA oferta MEGA LAST MINUTE!!!!! Czekają na Ciebie ...